TravelPasja.pl - blog o podróżach, wyprawy samochodem po Polsce i Europie

Home Camping Slanica - zjawiskowy kemping w rytmie slow life Przewodnik Chorwacja Murter Dalmacja Slanica & okolice

Oglądaj nas na YouTube


Polub nas na Facebooku


18 lipiec, ostatnia aktualizacja poradnika 3 luty 2024

Chorwacja - kemping Slanica MURTER
Camping Slanica - zjawiskowy kemping w rytmie slow life

Zwiedzamy Chorwację

- fajne kempingi, miejsca i atrakcje turystyczne

Część #30 -

Kemping SlanicaWybierz się z nami pod namiot na kemping do Chorwacji :-) Prywatnie testujemy europejskie kempingi - sprawdź prawdopodobnie najbardziej rzetelny przewodnik po kempingu - Camping Slanica na wyspie Murter i zaplanuj z nami wakacje na własną rękę od A do Z.

O tym jak zorganizować od A do Z podróż samochodem z Krakowa do Chorwacji i jakie wiążą się z tym wszystkie koszty, piszemy w relacjach z podróży w których proponujemy trasy dojazdu z Polski do Chorwacji. Zerknij także na typy zakwaterowań na europejskich kempingach Rodzaje zakwaterowania na kempingu.

Samochodem na wakacje do Chorwacji - którą drogę wybrać?Przedstawiamy propozycje tras dojazdowych do Chorwacji, w których w najdrobniejszych szczegółach opisujemy nasze podróże autem krok po kroku wraz z wszystkimi opłatami.

1. Droga przez Zwardoń (granica) - Słowację (Trenczyn - Bratysławę) - Węgry (Szombathely) - Chorwacja (Zagrzeb)
Samochodem z Krakowa na wyspę Krk - szczegółowy opis trasy i kosztów.
2. Droga przez Gorzyczki (granica) - Czechy (Ołomuniec - Brno) - Austrię (Wiedeń - Graz) - Słowenię (Maribor - Koper) - Chorwacja (Umag)
Samochodem z Krakowa na Istrię - opis trasy krok po kroku.

Hej! Pogadaj z nami o tym kempingu :-)Planujesz wakacje i masz pytania dotyczące kempingu? Jeśli chcesz porozmawiać z nami o parcelach, domkach, rezerwacji, oferowanych usługach i atrakcjach, napisz swoje pytanie w komentarzu pod filmem. Na każde pytanie odpowiemy w ciągu 24 godzin. Czekamy i pozdrawiamy :-) Kliknij poniżej aby zadać pytanie ↓↓↓
Niejednokrotnie na łamach bloga pisałem że wyspy mają coś w sobie. Coś, czego wciąż nie potrafię ująć w słowa. Od długich lat zbieram myśli, aby kiedyś, kto wie, może za rok a może za pięć podjąć wyzwanie i spróbować w najwłaściwszych słowach opisać magię jaką zaczarowały mnie europejskie wyspy, a tymczasem pobyt na kempingu Straśko udał się znakomicie. Po miłym i niedługim pobycie na wyspie Pag postanowiłem zmienić po raz kolejny lokalizację. Tylko gdzie? Jedno było pewne. Na południe!

Chorwacja - Pag - droga nr 106Chorwacja - Pag - szosa w kierunku mostuMoje podróżowanie to kolekcjonowanie wspomnień, osobistych przeżyć, nieustanne poszerzanie horyzontów a nawet trening charakteru. To coś, co daje mi siłę by każdego dnia być w nowym miejscu, w innej niż w dniu poprzednim szerokości geograficznej.

Tuż po śniadaniu spakowałem namiot i wszystkie kempingowe graty do samochodu, a z racji iż z rana temperatura była wysoka, wziąłem jeszcze szybki prysznic i zaraz po nim ruszyłem w dalszą drogę. Bez planu. Przed siebie. Czyli tak jak, ja to najbardziej lubię. Aby wrócić na ląd mogłem skorzystać z połączenia promowego dostępnego w miejscowości Zigljen na wyspie Pag, skąd odpływa prom do miejscowości Prizna w pobliżu Senj na lądzie.

Chorwacja - Pag - z rana wyruszyłem w stronę wyspy MurterJako fan wędrowania samochodem po europejskich drogach, z wielką radością i przyjemnością raz jeszcze wybrałem drogę ciągnącą się wzdłuż niemalże całej wyspy Pag i po około godzinnej podróży licząc od momentu opuszczenia kempingu Strasko dotarłem na Paśki Most, a po jego przejechaniu stawiłem się na lądzie. Dalej szosą podążałem w stronę Maślenickiego czerwonego mostu który przekroczyłem po kolejnych kilkunastu minutach jazdy samochodem.

Chorwacja - Pag - zakręty 180 stopniTuż za mostem Maślenice zatrzymałem się na kilka chwil na przydrożnym parkingu gdyż w trakcie jazdy przez całą wyspę Pag za sprawą urokliwych panoram nie bardzo miałem czas zastanowić się co dalej. Popijając herbatę z kubka termicznego, w poszukiwaniu pomysłu na dalszą podróż wzdłuż chorwackiego wybrzeża sięgnąłem po przewodnik po Chorwacji. Kartkując strony, w myślach wspominałem wzorowy pobyt na wyspie Pag. No właśnie, a może kolejna wyspa? Tylko która?

Chorwacja - a może kemping na innej wyspie?Aby nie zawracać sobie głowy promami na szybko sprawdziłem która z wysp w kierunku południowym od Zadaru oferuje dojazd mostem podobnie jak wyspa Pag czy Krk i wiecie co? Jest taka wyspa. Nazywa się Murter. Hurra, jadę tam i to bez gadania! A kemping? Z pewnością jakiś się znajdzie! Do celu około 130 kilometrów. Phi, rzut beretem. Halo wyspa Murter, uwaga! Już tam pędzę w twoim kierunku! Z bananem na twarzy obszedłem jeszcze samochód dookoła i ruszyłem w dalszą trasę.

Chorwacja - miasteczko PagChorwacja - Pag - pustynne krajobrazyChorwacja - Pag - wspaniała widokowo szosa ciągła się wzdłuż AdriatykuW miejscowości Posedarje wybrałem tym razem jazdę przez chorwacki interior w tym szosę nr 27 która w końcowym odcinku przeszła w drogę nr 59. I to nie była dobra decyzja. Trasa była miejscami bardzo wąska i wiodła przez wioski i pola uprawne z liczną ilością rolniczych pierdzikółków. I nie piszę tego złośliwie. Tak zwyczajnie było.

Co więcej, jak na złość miałem nie wiele paliwa w baku a uświadczyć stację paliw na tym odcinku drogi to byłby chyba cud. Finalnie zmniejszyłem prędkość jazdy, spalanie nieco spadło i doczłapałem się jakoś do najbliższej stacji paliw chorwackiej sieci INA.

Dojazd mostem na wyspę MurterChwilę po zatankowaniu auta dotarłem do miejscowości Tisno. To właśnie w tym miejscu chorwacki ląd łączy się mostem z wyspą Murter. Ha, ale za to jakim mostem! To wręcz mostek, mosteczek. Gdybym nie wiedział, to bym nawet nie zauważył że po przekroczeniu mini mostu wjechałem na wyspę ;-) Podążając dalej, zaraz po przekroczeniu mostu zatrzymałem się na moment po prawej stronie. Rozciągała się stąd doskonała panorama miasteczka Tisno w tym również mostu który przed momentem przekroczyłem.

Chorwacja - most MurterW tych zacnych okolicznościach przyrody stojąc z telefonem w ręku na chodniku postanowiłem wytypować kolejny kemping. W końcu spać gdzieś trzeba. Wiele do wyboru kempingów nie ma na wyspie, ale zaraz! Że co? Piaszczysta plaża w pobliżu kempingu? Piaszczysta plaża w Chorwacji? O tak, jadę tam! To musi być kemping na miarę chorwackich marzeń. A jak było na prawdę?

Wyspa Murter leży tak blisko lądu, że można nawet nie zauważyć, że to wyspa. Zlokalizowana jest około 30 kilometrów na północny zachód od popularnego wśród turystów Szybenika i połączona jest na stałe z lądem mostem zwodzonym o długości zaledwie 20 metrów, wybudowanym w 1832 roku. Głównym ośrodkiem wyspy jest malutkie i bardzo spokojne miasteczko Tisno z kolorowymi kamieniczkami, które przycupnęły w urokliwej zatoczce oddzielającej ląd od wyspy. Pozostałe dwie ważniejsze miejscowości to Murter oraz Betina.

Chorwacja - wyspa MurterMurter to malutka wyspa o typowo śródziemnomorskim klimacie. Położona jest na Morzu Adriatyckim. Liczy około 12 kilometrów długości i maksymalnie 3 kilometrów szerokości. To całkiem fajne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek lub rowerzystów, zwłaszcza że wyspa za sprawą licznych lasów sosnowych, figowców oraz drzewek oliwnych oferuje dużą ilość cienia. Najwyższym pagórkiem jest szczyt Raduč o wysokości 125m.n.p.m.

Chorwacja - na horyzoncie miasteczko TisnoWyspa nie oferuje turystom żadnych atrakcji w postaci historycznych zabytków, a jedynie co może zaproponować swoim gościom to kilka kościołów oraz jak twierdzą miejscowi, nawiedzone tunele obronne drążone w głąb skały na szczycie jednego ze wzgórz oraz piaszczysto-żwirowe plaże schowane w spokojnych zatokach, kilka kempingów, oczywiście pensjonaty i hotele ale przede wszystkim...święty spokój! I ten święty spokój jest głównym powodem dla którego warto przybyć na Murter.

Camping Slanica - krok po kroku po kameralnym kempinguNa kemping Slanica przybyłem po 9 kilometrach dalszej jazdy szosą nr 121, wprost z miasteczka Tisno. Nawigacja Google Maps wprowadziła mnie w wąską uliczkę. Szczerze mówiąc zgubiłem się. A w zasadzie to nie dowierzałem, że ta wąską spacerowa dróżką snująca się pomiędzy morzem a lądem dotrę gdziekolwiek. Zatrzymałem się na moment przy restauracji tuż obok plaży i podszedłem zapytać czy wogóle dobrze jadę. Okazało się, że tak. Wow, ale na serio? Dojazd na kemping Slanica? Tędy? Drogą o szerokości małego samochodu osobowego? Pomiędzy ludźmi i dziećmi na rowerach i hulajnogach? A jednak!

Chorwacja - Murter - ciasny dojazd do kempingu SlanicaCamping Slanica MurterPo pokonaniu kilkudziesięciu metrów zobaczyłem napis Camping Slanica obok którego przycupnęła niewielka recepcja. Zaparkowałem auto na mini parkingu i podszedłem zapytać o wolną parcelę. A tych były wolne całe dwie sztuki. Pani z recepcji podała mi numery tych parcel i prosiła abym wszedł na teren kempingu i sprawdził czy mi odpowiadają. Jak kazała, tak zrobiłem i po niespełna kwadransie wróciłem z bananem na twarzy do recepcji.

Camping Slanica - recepcjaZ bananem, gdyż jedna z tych dwóch wolnych parcel okazała się zaje.fajna! Ale o tym opowiem za moment. Po powrocie do budynku recepcji zastałem standardową procedurę meldunkową. Pokazałem dokument tożsamości i po chwili wjechałem autem na teren kempingu Slanica. Hurra, ale mam farta. Po raz kolejny mam gdzie spać.

Niewielkich rozmiarów kemping Slanica to trzy gwiazdkowy obiekt położony w miejscowości Murter na końcu wąskiej drogi, u stóp urokliwej zatoki. Camping Slanica zajmuje powierzchnię dwóch hektarów i umiejscowiony jest w cieniu sosnowego lasu bezpośrednio przy brzegu morza począwszy od zatoki Slanica po zatokę Podvrška.

Camping Slanica - prywatna wąska droga ciągnie się od początku do końca kempinguCamping Slanica - po lewej parcele bezpośrednio przy plażySpokojny kemping Slanica swoim gościom oferuje kilka nowoczesnych domków typu Mobile Home oraz przeszło 200 parcel w tym niemalże wszystkie z bezpośrednim widokiem na Kornaty. Oferowane parcele są płaskie i dość zadbane. Jest też kilka sanitariatów, plac zabaw oraz serwis dla kamperów czyli wyznaczone miejsce do zrzutu nieczystości, miejsce do cumowania łodzi oraz możliwość wypożyczenia lodówki i napełnienia butli gazowej. No dobrze, tyle tytułem wstępu.

Camping Slanica - kamper serwisCamping Slanica - bez wcześniejszej rezerwacji?Nigdy nie rezerwuje wcześniej miejsc/parceli na europejskich kempingach z prozaicznej przyczyny. Po pierwsze parcela przydzielona zostałaby zapewne z "automatu" przez pracownika kempingu, a po drugie decydując się na podróż bez rezerwacji miejsca liczę na możliwość wyboru parceli wg. własnych upodobań i potrzeb.


Camping Slanica - mapa kempinguTaka forma odpowiada mi zawsze zdecydowanie najbardziej. Nigdy nie zdarzyła się również sytuacja w której brakłoby miejsca na kempingu, niezależnie czy był to obiekt noclegowy zlokalizowany na lądzie czy może na jednej z wysp basenu morza Śródziemnego lub Adriatyckiego oraz czy był to czerwiec, lipiec, najbardziej oblegany sierpień czy może spokojniejszy wrzesień. Dodam, że w większości przypadków podróżuje wraz z rodziną w lipcu oraz w sierpniu.


I tak było długie lata, aż do końca sezonu roku 2021. Rok 2022 pokazał zupełnie nowe kempingowe oblicze. Kempingi zarówno we Włoszech jak i w Chorwacji były przepełnione, a znalezienie wolnej parceli nie było łatwe. Decyzję co do rezerwacji zostawiam wam.

Camping Slanica - moja parcelaAle mi się trafiła przednia parcela! Lepiej trafić chyba nie mogłem. Położenie wręcz idealne. W pierwszej linii brzegowej na wysokiej skarpie z fenomenalnym widokiem, zaledwie trzy metry od tafli morza. I to wszystko bez wcześniejszej rezerwacji. Kto by przypuszczał? Widać warto czasem iść na żywioł i dać się ponieść losowi.

Camping Slanica - moja parcelaCamping Slanica - parcela miała 50m/2 powierzchniWitam was na kempingu SlanicaWybrana przeze mnie parcela o numerze "68" ZONE III na kempingu Slanica na wyspie Murter była średniej wielkości. Miała może około 50m/2 powierzchni w tym zaledwie cztery metry szerokości. Samochód zaparkowałem vis a vis parceli, po drugiej stronie wąskiej uliczki.

Camping Slanica - zapowiada się wspaniały pobytCamping Slanica - czy potrzeba czegoś więcej?Wybrana przeze mnie parcela o numerze "68"Moja parcela była świetnie zacieniona przez liczne sosny opadające ku morzu. Do najbliższego sanitariatu miałem około 40 metrów. Słup z mediami, czyli dostępem do prądu miałem w rogu parceli. Przydał się jedynie krótki przedłużacz.

Camping Slanica - chill timeNamiot Quechua 2 seconds 3 XL Air - domek ciasny ale własny :-)Camping Slanica - ta parcela jest świetna!Aby podpiąć kempingowy majdan w postaci kuchenki elektrycznej, ekspresu do kawy oraz opiekacza posłużył adapter CEE, czyli przejściówka 230V. Chłodziarkę wstawiłem do przedsionka namiotu. Szybkorozkładający się namiot Quechua 2 seconds 3 XL Air, który zabrałem na wyprawę po Chorwacji postawiłem za sprawą wiatru w ciągu około 10 minut. Łatwo nie było, ale wygrałem walkę ;-) Szybko za to poszło z rozłożeniem stolika i krzesła turystycznego.

Adapter CEE - taka przejściówka do prądu potrzebna jest na kempinguCamping Slanica - jest przepięknie!Camping Slanica - parcela z widokiem na archipelag wysp KornatiSamochód zaparkowałem vis a vis mojej parceliPodłoże na kempingu Slanica jest dość twarde. Zalecam zabrać ze sobą młotek i gwoździe lub specjalne szpilki do twardego podłoża. Co mogę jeszcze dodać? Może fakt, że leżąc w namiocie miałem przepiękny widok o każdej porze dnia i nocy na archipelag wysp Kornati.

Camping Slanica - przygotowuję obiadokolację w promieniach zachodzącego słońcaCamping Slanica - jeść czasem trzeba!Camping Slanica - gotowanie na kempinguBardzo przyjemnie było przygotowywać posiłki w otulinie zachodzącego słońca i równie wspaniale pić poranną kawę z widokiem na spokojną z rana taflę turkusowego Morza Adriatyckiego. Jednym zdaniem chill time w najlepszym możliwym wydaniu!

Camping Slanica - dinner time!Camping Slanica - udało się. Brzusio uratowany ;-)Camping Slanica - sunsetCamping Slanica - poranek na wyspie MurterCamping Slanica - obowiązkowa kawa z ranaCamping Slanica - parcele pod namiot, przyczepę, kamperaKemping Slanica w Chorwacji na wyspie Murter oferuję tylko jeden typ parcel w trzech strefach:

Wszystkie parcele na kempingu są numerowane, mają dostęp do prądu, czasem również wody oraz Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 35m/2 do 80m/2. Kaskadowe parcele mogą pomieścić zarówno większe rodzinne namioty jak i kampery a także niewielkie przyczepy kempingowe lub motor i namiot. Samochód parkuje się w pobliżu parcel jeśli istnieje taka możliwość lub na specjalnie wyznaczonych miejscach parkingowych umiejscowionych co kawałek na terenie kempingu.

Camping Slanica - parcela tuż przy morzuCamping Slanica - powierzchnia parcel wynosi od 35m/2 do 80m/2Camping Slanica - zacieniona parcelaWszystkie parcele są dobrze lub bardzo dobrze zacienione i zlokalizowane są bezpośrednio przy plaży od 5 do maksymalnie 50 metrów od plaży. Tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia w której strefie wybierzecie parcelę. Strefy są trzy - brzoskwiniowa, niebieska i żółta, ale parcele w każdej ze stref nie różnią się niczym szczególnym.

Camping Slanica - kemping oferuję tylko jeden typ parcelCamping Slanica - kaskadowe parcele mogą pomieścić namioty jak i kamperyCamping Slanica - samochód zaparkujecie w pobliżu parcel na specjalnym parkinguUwaga, kemping Slanica na swojej oficjalnej stronie internetowej oferuje interaktywną mapę. Po najechaniu na którykolwiek numer parceli, pokazuje się jej zdjęcie oraz metraż i powierzchnia. Profesjonalizm! Czapki z głów.

Camping Slanica - parcele na kempingu są numerowaneCamping Slanica - parcele z bezpośrednim widokiem na morzeCamping Slanica - urokliwy widok z mojego namiotuCamping Slanica - domki Mobile HomesSlanica oferuje trzy typy domków w tym osiem nowoczesnych Mobile Home. Domki umiejscowione są na terenie całego obiektu w różnej lokalizacji. Wyposażone są we wszystko co potrzeba by spędzić wakacje na wysokim poziomie. Świetna oferta dla osób pragnących spędzić rodzinny urlop na wyspie Murter w bliskim otoczeniu bałkańskiej przyrody.

Adria - domki Mobile Home typu Adria. Powierzchnia domku 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronny i zadaszony taras ze stołem i krzesłami z którego roztacza się widok na archipelag Kornaty. Zwierzęta nie są akceptowane. W bezpośrednim sąsiedztwie domku możecie zaparkować samochód. Domki Adria położone są w pobliżu lub tuż przy morzu.

Camping Slanica - domek AdriaNord - domki Nord o powierzchni 24m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i jednego dziecka do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. W salonie narożnik może służyć jako dodatkowe łóżko dla jednej osoby. Zadaszony taras ze stołem, krzesłami i baldachimem. Zwierzęta nie są akceptowane. Miejsce parkingowe znajduje się tuż obok domku. Domki Nord położone są około 25 metrów od morza.

Willa Nord - domki Willa Nord o powierzchni aż 40m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, dwie łazienki z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. W salonie w pełni umeblowana i wyposażona kuchnia. Zadaszony taras ze stołem, krzesłami i małym ogrodem. Zwierzęta nie są akceptowane. Miejsce parkingowe znajduje się w pobliżu domku. Domki Willa Nord położone są około 15 metrów od morza.

Camping Slanica - Willa NordCamping Slanica - wygodny taras Willi NordCamping Slanica - plażaKemping Slanica znajduje się w chronionej zatoce na południowej stronie wyspy Murter i oferuje bezpośredni dostęp do naturalnej skalistej plaży ciągnącej się wzdłuż całego obiektu. Wbrew pozorom to całkiem przyjemne miejsce do rozłożenia plażowych leżaków, popływania w czystym i ciepłym morzu czy kontemplowania pięknych chwil tuż o zachodzie słońca.

Camping Slanica - skalista plaża u stóp mojego namiotuCamping Slanica - do kameralnej plaży miałem dwa metry :-)Dobrze zacieniona plaża na kempingu SlanicaMurter - kolory morza AdriatyckiegoZaledwie 150 metrów od kempingu zlokalizowana jest słynna i mocno oblegana piaszczysta plaża Slanica. To mimo wszystko jedna z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych piaszczystych plaż na wyspie Murter. Plaża oferuje liczne udogodnienia i animacje.

Murter - plaża SlanicaCamping Slanica - piaszczysta plaża znajduje się 200 metrów od kempinguMurter - plaża Slanica jest idealna dla osób uczących się pływaćZe względu na delikatnie opadające dno morskie, plaża Slanica jest odpowiednia dla osób uczących się pływać jak i dla rodzin z małymi dziećmi. W sąsiedztwie plaży znajdują się restauracje, bary i wypożyczalnie.

Murter - dookoła plaży i zatoki Slanica znajdziecie ścieżki spacerowo-rowerowePlaża Slanica na wyspie MurterMurter - Slanica BeachNa samym końcu kempingu znajduje się kolejna przepiękna plaża częściowo piaszczysta, a częściowo kamienista. Plaża Riva Podvrške składa się z kilku urokliwych zatoczek i jest znacznie mniej oblegana i moim zdaniem spokojniejsza od plaży Slanica. Na tafli morza kołysze się nowoczesny zamek wodny dla dzieci, a dookoła samej plaży znajdziecie bardzo przyjemne ścieżki spacerowe. Jest też odcinek plaży dla naturystów. Po prostu bajka.

Camping Slanica - plaża PodvrškeChorwacja - MurterMurter - plaża Podvrške i zamek wodny dla dzieciMurter - lubicie ryby prosto z morza?Camping Slanica - plac zabawPlaców zabaw dla najmłodszych turystów na kempingu Slanica jest jeden. Ale za to jaki widokowy! Świetnie przygotowany, czysty i bardzo dobrze zacieniony. Jeśli podróżujesz z dzieciakami, te na pewno będą zadowolone z możliwości wspólnej zabawy.

Camping Slanica - plac zabawCamping Slanica - strefa KidsCamping Slanica - fajnie zacieniony plac zabaw dla dzieciCamping Slanica - sport i rekreacjaSlanica poza bardzo przyjemnym placem zabaw nie oferuje żadnych boisk sportowych czy kortów tenisowych a jedynie możliwość zorganizowanego nurkowania i jednodniowych wycieczek oraz wypożyczenia łodzi. Około 150 metrów od kempingu znajduje się mini park wodny dla dzieci z przyjemnymi widokowo zjeżdżalniami oraz wypożyczalnie skuterów wodnych, padów, rowerków wodnych i kajaków.

Camping Slanica - mini park wodny dla dzieciCamping Slanica - niewielki park wodny zlokalizowany jest około 150 metrów od kempinguCamping Slanica - restauracje i baryNa terenie obiektu nie znajdziecie również kempingowej restauracji, baru, pizzeri, lodziarni czy sklepu spożywczego. Wszystko to znajdziecie w bezpośrednim, bardzo bliskim sąsiedztwie kempingu. Jest w czym wybierać, cenowo znośnie a porcje dań dość spore.

Camping Slanica - restauracja tuż obok kempinguCamping Slanica - restauracja w pobliżu plaży SlanicaCamping Slanica - restauracja u stóp SlanicaMurter - przykładowe ceny przekąsek tuż przy plaży SlanicaCamping Slanica - sanitariatyKemping Slanica udostępnia swoim gościom trzy wygodne i dość nowoczesne sanitariaty zlokalizowane w różnych częściach obiektu. Sanitariaty wyposażone są we wszelkie niezbędne urządzenia, ale przede wszystkim zapewniają bardzo dobry standard czystości i tym samym poczucie higieny.

Camping Slanica - sanitariatCamping Slanica - sanitariaty wyposażone są we wszelkie niezbędne urządzeniaCamping Slanica - kabina z przewijakiem dla matek z niemowlakamiStrefa sanitariatów zawiera:

↦ wygodne łazienki i prysznice z ciepłą wodą całą dobę
↦ wygodne toalety
↦ umywalki
↦ osobne łazienki z przewijakiem dla matek z niemowlakami
↦ stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznego
↦ toalety i łazienki dla niepełnosprawnych
↦ pralnie i prasowalnie
↦ stanowiska do opróżnienia toalet chemicznych
↦ prysznice dla psów


Camping Slanica - WC
Camping Slanica - kabina prysznicowaCamping Slanica - stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznegoCamping Slanica - jak i czym najlepiej zapłacić za pobyt?Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że najlepszym środkiem płatniczym jest waluta danego kraju. Walutą obowiązującą w Chorwacji do końca 2022 roku była Kuna chorwacka. Kurs jednej Kuny chorwackiej w stosunku do złotego waha się pomiędzy 0,64 gr. a 0,66 gr. (2022r.)


W praktyce wygląda to następująco:

↦ w przypadku płatności kartą kredytową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie.
↦ w przypadku płatności kartą debetową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.

Atrakcje wyspy Murter - co warto zobaczyć w pobliżu campingu Slanica?Wkrótce...

Ceny

Bagietka : 1€
Woda mineralna 1,5l. : 1,1€
Fanta, Coca Cola, Sprite 2l. : 1,5€
Lody (gałka) : 1,2€
Kawa : 1,9€
Kawa Frappe : 4,5€
Pizza : 7€
Obiad : 10€ - 25€
Drink : 7€

Bilety i opłaty

Ubezpieczenie EKUZ : darmowe
Ubezpieczenie turystyczne : 126 zł (za 19 dni)
Ubezpieczenie Assistance : 182 zł (za rok)
Zielona Karta : darmowa
Winieta 30-dniowa Słowacja : 17€
Winieta 30-dniowa Węgry : 8900 HUF (Ft)
Autostrada A4 - A1 - A6 Gorican - Zagrzeb - Zadar - Šibenik (zjazd Pirovac) : 18,90€
Koszt paliwa (ON, olej napędowy) Kraków - wyspa Pag : 500 zł (1180 kilometrów)
Nocleg camping Slanica Murter : 28€/doba (1 os. + namiot + samochód)

Podsumowanie

Camping Slanica to był strzał w dziesiątkę! Absolutnie zjawiskowy kemping ulokowany na malutkiej wyspie Murter, do której dotarłem bezpłatnym mostem. Piaszczysta plaża w pobliżu obiektu to ewenement na chorwacką skalę. Mało jest bowiem plaż z piaszczystym podłożem w całej Chorwacji. To co spodobało mi się najbardziej to kameralność tegoż kempingu, święty spokój i bardzo widokowe parcele zlokalizowane tuż przy samym morzu.

Bardzo fajne miejsce dla osób poszukujących kameralnych i nie drogich kempingów w Chorwacji, dobrze zacienionych i z bezpośrednim dostępem do morza Adriatyckiego. Przepiękny widok na zachodzące słońce nad archipelagiem wysp Kornati - gratis. Kornati to najgęstszy archipelag wysp nad Adriatykiem. Nigdzie indziej nie zmieściło się tak wiele wysp na tak małej przestrzeni. Co mogę dodać? Przybywajcie na kemping Slanica, warto!

Zerknij na mapę gdzie to jestStart podróży Odwiedzone miejsce

↤ poprzedni wpis | Chorwacja
    Camping Straško - najfajniejszy rodzinny kemping na wyspie Pag

Chorwacja | następny wpis ↦
Odwiedzam miasteczko Murter - jak wygląda Starówka?    

TravelPasja.pl


Witaj na blogu. Zaplanuj z nami swoją podróż samochodem i z namiotem w bagażniku.

Sprawdź nasze relacje z wycieczek autem po Polsce i Europie, w których opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, plażach, wsiach i miasteczkach oraz prowadzimy krok po kroku do samodzielnej organizacji podróży od A do Z.

Przedstawiamy wszystkie poniesione koszty i podpowiadamy jak podróżować...taniej i lepiej.

Rozgość się i...szerokiej drogi!
insta travelpasja

Galeria zdjęć (162)zobacz wszystkie zdjęcia

Polecamy


Najpiękniejsze plaże Europy


Plaża Białogóra

Białogóra

Polska

Plaża Squadrone o delle Vacche
Cala Girgolu

Sardynia

Plaża Santa Giulia

Porto Vecchio

Korsyka

Plaża White Beach

Rosignano Solvay

Włochy

Plaża Ses Salines

La Savina

FormenteraŚledź nas na Facebooku


TravelPasja.pl © 2003 - 2024 - blog o podróżach prawa autorskie mapa strony
Pliki Cookies : Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Rozumiem i akceptuję komunikat. Nie pokazuj więcej.
Travel Pasja