TravelPasja.pl - blog o podróżach, wyprawy samochodem po Polsce i Europie

Home Camping Straško - najfajniejszy rodzinny kemping na wyspie Pag Przewodnik Chorwacja Pag Dalmacja Novalja & okolice

Oglądaj nas na YouTube


Polub nas na Facebooku


17 lipiec, ostatnia aktualizacja poradnika 3 luty 2024

Chorwacja - kemping Straško PAG
Camping Straško - najfajniejszy rodzinny kemping na wyspie Pag

Zwiedzamy Chorwację

- fajne kempingi, miejsca i atrakcje turystyczne

Część #29 -

Kemping StraškoWybierz się z nami na kemping do Chorwacji :-) Prywatnie testujemy europejskie kempingi - sprawdź najbardziej rzetelny przewodnik po kempingu - Camping Straško na wyspie Pag i zaplanuj z nami wakacje na własną rękę od A do Z.

O tym jak zorganizować od A do Z podróż samochodem z Krakowa do Chorwacji i jakie wiążą się z tym wszystkie koszty, piszemy w relacjach z podróży w których proponujemy trasy dojazdu z Polski do Chorwacji. Zerknij także na typy zakwaterowań na europejskich kempingach Rodzaje zakwaterowania na kempingu.

Samochodem na wakacje do Chorwacji - którą drogę wybrać?Przedstawiamy propozycje tras dojazdowych do Chorwacji, w których w najdrobniejszych szczegółach opisujemy nasze podróże autem krok po kroku wraz z wszystkimi opłatami.

1. Droga przez Zwardoń (granica) - Słowację (Trenczyn - Bratysławę) - Węgry (Szombathely) - Chorwacja (Zagrzeb)
Samochodem z Krakowa na wyspę Krk - szczegółowy opis trasy i kosztów.
2. Droga przez Gorzyczki (granica) - Czechy (Ołomuniec - Brno) - Austrię (Wiedeń - Graz) - Słowenię (Maribor - Koper) - Chorwacja (Umag)
Samochodem z Krakowa na Istrię - opis trasy krok po kroku.

Hej! Pogadaj z nami o tym kempingu :-)Planujesz wakacje i masz pytania dotyczące kempingu? Jeśli chcesz porozmawiać z nami o parcelach, domkach, rezerwacji, oferowanych usługach i atrakcjach, napisz swoje pytanie w komentarzu pod filmem. Na każde pytanie odpowiemy w ciągu 24 godzin. Czekamy i pozdrawiamy :-) Kliknij poniżej aby zadać pytanie ↓↓↓
Camping Straško to w moim przekonaniu jeden z najlepszych kempingów w Środkowej Dalmacji i zarazem najlepszy kemping na wyspie Pag. To jednak nie wszystko bowiem sam dojazd lądem i kolejno mostem na chorwacką wyspę jest widokowo nieprawdopodobny! Istnieje także możliwość popłynięcia promem na wyspę Pag z miejscowości Prizna (Senj) do Zigljen (Pag), ale jako miłośnik krążenia samochodem po europejskich drogach rekomenduję wam jazdę szosą zwaną Jadranką.

Jadranka - w tle Paśki MostWyspa Pag - most do którego zmierzamOczywiście rejs promem jest krótki i szybszy, ale jazda Magistralą Adriatycką czyli Jadranką, a kolejno drogą prowadzącą przez środek wyspy jest mega panoramiczna i warta poświęcenia. Tak czy inaczej, gdybyście chcieli skorzystać z połączenia promowego to orientacyjnie do przejechania od granicy węgiersko-chorwackiej w miejscowości Gorican macie około 320 kilometrów na południe aż do wsi Prizna skąd możecie popłynąć promem na wyspę Pag.

Około godziny 10:00 rano zaraz po śniadaniu i porannej kawie opuściłem kemping Šibuljina w miejscowości Tribanj i udałem się w dalszą drogę na południe. Kierunek Zadar. Nie ukrywam że odkąd pamięcią sięgam, kocham wyspowy chill i właśnie z tegoż względu postanowiłem poznać chorwacką wyspę Pag oraz sprawdzić jak wygląda i co ma do zaoferowania najlepiej oceniany kemping na wyspie, czyli kemping Straško. W przeciwieństwie do poprzednich losowo wybieranych kempingów z których skorzystałem w trakcie podróży wzdłuż wybrzeża Chorwacji, kemping Straško był na celowniku od długiego czasu.

Dojazd mostem na wyspę PagZ kempingu Šibuljina do kempingu Straško miałem drogą lądową równiutkie 100 kilometrów. Magistrala Adriatycka to cudna widokowo szosa ciągnąca się nieprzerwanie pomiędzy górami a morzem. A pomiędzy przycupnęły kolorowe wsie i niewielkie miasteczka. To jedna z najpiękniejszych i najbardziej zróżnicowanych widokowo dróg w Europie. Szosa biegnie wzdłuż wschodniego wybrzeża Morza Adriatyckiego. Całkowita jej długość to 1035 kilometrów.

Chorwacja - Maślenicki Most

Początek Adriatyckiej Magistrali usytuowany jest w Słowenii, kolejno szosa przebiega przez Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę aż po Albanię. Większe miasta i miasteczka na trasie Jadranki to Koper w Słowenii, Pula w Chorwacji, Rijeka, Senj, Karlobag, Zadar, Szybenik, Split, Makarska, miasteczko Neum w Bośnii i Hercegowinie, a dalej kolorowe wioski położone wzdłuż malowniczej Boki Kotorskiej w Czarnogórze. Końcowy odcinek Magistrali to granica Czarnogóry z Albanią.

Pag - najwspanialsza widokowo droga do kempingu StraškoJeśli podobnie jak ja, zamierzacie podróżować przepiękną Jadranką, weźcie proszę poprawkę na czas dojazdu podawany przez nawigację, bowiem punktów widokowych wzdłuż drogi jest sporo, a to oznacza, że z pewnością co jakiś czas będziecie zatrzymywać się na pamiątkowe zdjęcia.

Chorwacja - dotarłem na wyspę PagZ miejscowości Tribanj, a konkretnie wprost z kempingu Šibuljina pojechałem w kierunku Starigrad i Seline. Kontynuując jazdę Magistralą Adriatycką w miejscowości Stupica przekroczyłem pierwszy most, czyli czerwony Maslenički Most. Tuż przed mostem znajduje się wygodny parking na którym zatrzymałem się na kilka chwil. I wam również polecam przystanek w tym miejscu. Okolica mostu jak i widoki są bardzo przyjemne. Miejsce w sam raz na rozprostowanie kości.

Pag - najwspanialsza widokowo droga do kempingu StraškoPo drugiej stronie parkingu na drewnianej ławce siedział mężczyzna i przygrywał na gitarze. To jest życie! Włóczęga po świecie z gitarą pod pachą. Rozumiem ludzi którzy wybrali właśnie takie życie. Codziennie w nowym miejscu, innym otoczeniu. Nowe doznania, nowe twarze, nowe panoramy i atrakcje. To coś dla mnie pomyślałem, ale...ale ja nie umiem grać na gitarze więc wróciłem do samochodu i ruszyłem w dalszą drogę ;-)

Pag - zapowiada się super jazda!Parę kilometrów dalej w miejscowości Posedarje odbiłem w prawo w stronę wyspy Pag a konkretnie w kierunku Paśkiego Mostu do którego dotarłem po niespełna 23 kilometrach jazdy. Wyspa połączona jest z kontynentem na stałe bezpłatnym mostem wybudowanym w jej południowej części. Od Paśkiego Mostu rozpoczyna się najwspanialsza widokowo droga do kempingu Straško. Przed samym mostem po prawej stronie zlokalizowany jest punkt widokowy, ale ja za moment polecę wam z pełną odpowiedzialnością inny, fajniejszy!

Najlepsze punkty widokowe na wyspie PagTuż po przekroczeniu mostu Pag warto zatrzymać się na chwilę na przydrożnym parkingu. Szosa biegnąca przez środek wyspy a jej okolica to absolutnie nietuzinkowy klimat i widoki. Przepięknie i...cholernie wietrznie! Kiedy już nacieszycie oczy księżycową panoramą, zapraszam was na wspomniany punkt widokowy! Ustawcie sobie nawigację od Google na Koci Parking lub Trdava Fortica, albo zaraz po ruszeniu z parkingu, skręćcie w pierwszą drogę w lewo. Doprowadzi was ona na duży parking oraz najlepszy moim zdaniem punkt widokowy w tej okolicy. Nie ma lepszych panoram niż te, rozciągające się z ruin twierdzy na Paśki Most, góry Velebit i szmaragdowy Adriatyk. Dodam, że zwiedzanie ruin fortecy jest bezpłatne.

Pag - punkt widokowyChorwacja - Paśki MostObronna twierdza Trdava Fortica składa się z dwóch poziomów i kilku murów obronnych z których rozpościerają się znamienite widoki. Należy jednak uważać spacerując w jej pobliżu zwłaszcza przy krawędzi, gdyż miejsce nie jest zabezpieczone i można wpaść do morza. Obejście twierdzy zajmie wam nie więcej niż 2 minuty, ale za to pamiątkowe zdjęcia zabiorą zapewne około kwadransu. Koniecznie musicie odwiedzić to miejsce a tymczasem...jadę dalej!

Pag - Trdava ForticaPag - most łączący ląd z wyspąPag - malownicze ruiny twierdzyMalownicza szosa nr 106 ciągnąca się od Paśkiego Mostu w kierunku stolicy wyspy Pag to nieustające widoki i rozległe panoramy. Wyspa w wielu miejscach ma wręcz pustynno-księżycowy charakter i w przeciwieństwie do innych chorwackich wysp jest bardziej surowa i skalista. Rozległe niezamieszkałe przestrzenie z wyrastającymi spod ziemi twardymi skałami i malutkie kolorowe wioski targane nieustannie przez wiatr Bora, przed którym chronią jedynie kamienne niewysokie murki, które można zauważyć w trakcie jazdy.

Pag - surowy klimat wyspyPag - malownicza szosa nr 106Wyspa Pag liczy około 57 kilometrów długości i od 2 do 10 kilometrów szerokości. Jest piątą co do wielkości wyspą na terenie Chorwacji. Na niewielkich żyznych obszarach w północnej części wyspy dominuje uprawa winorośli, ale wyspa znana jest przede wszystkich z wypasu owiec i tym samym regionalnego produktu czyli Paśkiego sera - Paśki Sir. Na jego nietuzinkowy smak ma wpływ kilka czynników. Stada owiec żywią się aromatycznymi ziołami posolonymi naturalnie przez morski obfity wiatr, a dodatkowo podczas produkcji w dalszym ciągu stosuje się rzemieślnicze metody. Z czego jeszcze słynie wyspa? Z misternych koronek oraz miodu z szałwii który zakupić możecie podczas spaceru w jednym z butików w miasteczku Pag, czyli stolicy wyspy do której przybyłem po około 20 kilometrach dalszej jazdy samochodem.

Pag - stolica wyspyPag - wyspa liczy około 57 kilometrów długościStolica wyspy Pag położona jest nad głęboko wciętą zatoką i jest dość popularną na wyspie turystyczną miejscowością z kolorowymi uliczkami na których skryły się kawiarniane ogródki. W miasteczku Pag zatrzymałem się dosłownie na chwilę i kolejno kontynuowałem jazdę szosą nr 106 w stronę północy wyspy. 21 kilometrowy odcinek drogi z miasteczka Pag przez Śimuni, Kolan aż do miasteczka Novalja w którym położony jest kemping Straško okazał się bardzo widokowy. Nie żałuję ani jednego kilometra drogi! Na kemping Straško dotarłem po około 45 minutach leniwej jazdy.

Chorwacja - PagPo dotarciu na miejsce auto zaparkowałem na bardzo dużym parkingu położonym vis a vis recepcji. Pomimo kilkuset miejsc parkingowych, znaleźć wolne miejsce było trudno, ale w końcu się to udało. Z parkingu podszedłem do recepcji i od razu stanąłem w kolejce. Widząc ile osób stoi przede mną, byłem pełen wątpliwości czy znajdę na kempingu fajną i przede wszystkim wolną parcelę.

Camping Straško - bez wcześniejszej rezerwacji?Nigdy nie rezerwuje wcześniej miejsc/parceli na europejskich kempingach z prozaicznej przyczyny. Po pierwsze parcela przydzielona zostałaby zapewne z "automatu" przez pracownika kempingu, a po drugie decydując się na podróż bez rezerwacji miejsca liczę na możliwość wyboru parceli wg. własnych upodobań i potrzeb.

Taka forma odpowiada mi zawsze zdecydowanie najbardziej. Nigdy nie zdarzyła się również sytuacja w której brakłoby miejsca na kempingu, niezależnie czy był to obiekt noclegowy zlokalizowany na lądzie czy może na jednej z wysp basenu morza Śródziemnego lub Adriatyckiego oraz czy był to czerwiec, lipiec, najbardziej oblegany sierpień czy może spokojniejszy wrzesień. Dodam, że w większości przypadków podróżuje wraz z rodziną w lipcu oraz w sierpniu.

Camping Straško - mapa kempinguI tak było długie lata, aż do końca sezonu roku 2021. Rok 2022 pokazał zupełnie nowe kempingowe oblicze. Kempingi zarówno we Włoszech jak i w Chorwacji były przepełnione, a znalezienie wolnej parceli nie było łatwe. Decyzję co do rezerwacji zostawiam wam.

Po około piętnastu minutach, tak! piętnastu minutach stania w kolejce, a kolejek były cztery w końcu mogłem porozmawiać z obsługą. Miła Pani przekazała mi plan kempingu i poprosiła o dokument tożsamości a kolejno zachęciła do wejścia na teren obiektu celem znalezienia sobie wolnej parceli. Zabrałem mapę i poszedłem. Ha i teraz drobna uwaga. Kemping jest wielki. Znalezienie fajnie zacienionej, dużej i przyjemnie zlokalizowanej parceli względem atrakcji kempingu Straško zajęło mi ponad 50 minut, a do recepcji wróciłem dopiero po godzinie.

Kiedy wróciłem do recepcji, kolejka była znacznie mniejsza i po trzech minutach stałem się prawowitym Klientem kempingu Straško :-) Podszedłem na parking po samochód i po chwili wjechałem na teren obiektu. Jadąc szeroką kempingową aleją w kierunku wybranej przez siebie parceli ponownie uświadomiłem sobie jak wielki jest kemping Straško, ale przede wszystkim jak duże powierzchnią oferuje parcele swoim klientom i jak bardzo zróżnicowane designem różnią się domki typu Mobile Home. Ale gdzie są baseny?

Przepuściłem przechodnia na pasach i w międzyczasie spojrzałem na mapę kempingu. O kurde! Strefa basenów od mojej parceli zlokalizowana jest jakiś tydzień drogi spacerem ;-) No masz, ale sobie wybrałem! Ale moment moment. Powinno być za to dużo ciszej i spokojniej!

Camping Straško - krok po kroku po chorwackim kempinguKemping Straško o powierzchni 74ha to czterogwiazdkowy obiekt położony u wybrzeży Dalmacji na północy chorwackiej wyspie Pag w miejscowości Novalja. To bardzo duży kemping oferujący swoim gościom szereg udogodnień i atrakcji, a zarazem względny spokój. Piękne duże parcele, wygodne domki Mobile Home, nowoczesne namioty glampingowe, bezpośredni dostęp bardzo przyjemnej i zacienionej plaży oblewanej przez krystaliczne czyste morze oraz nowoczesne baseny spełnią moim zdaniem oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Camping Straško - recepcjaTen rodzinny obiekt czynny jest od drugiej połowy kwietnia do października i oferuje ponad 2180 miejsc noclegowych. Na terenie kempingu dostępny jest darmowy bezprzewodowy internet który pokrywa około 80% powierzchni. Na koniec krótkiego wstępu dodam, że w roku 2015 kemping zdobył prestiżową nagrodę bycia najlepszym kempingiem w Chorwacji i tym samym zapraszam na walking tour po kempingu :-)

Camping Straško - moja parcelaWybrana przeze mnie parcela typu Gold o numerze "1125" na kempingu Straško była wielka. Jej powierzchnia wynosiła aż 120m/2 powierzchni. Zlokalizowana była w drugiej strefie od morza w pobliżu sanitariatu oraz niewielkiego placu zabaw. Parcela trafiła mi się bardzo dobrze zacieniona niemalże w 70% i była mega wygodna. Słup z mediami, czyli dostęp do prądu, wody a nawet TV-sat w postaci gniazdka antenowego miałem w rogu parceli. Przydał się jedynie krótki przedłużacz.

Camping Straško - moja parcela GoldCamping Straško - parcela nr 1125Camping Straško - widok z namiotuAby podpiąć moje kempingowe graty w postaci kuchenki elektrycznej, ekspresu do kawy oraz opiekacza przydał się adapter CEE, czyli przejściówka 230V. Chłodziarkę z Lidla wstawiłem do przedsionka namiotu. Szybkorozkładający się namiot Quechua 2 seconds 3 XL Air, który zabrałem na wyprawę po Chorwacji postawiłem szybko. Równie szybko rozłożyłem stolik i krzesło turystyczne i tym samym mogłem zacząć krótkie wakacje na kempingu Straško :-)

Adapter CEE - taka przejściówka do prądu potrzebna jest na kempinguCamping Straško - o tu jestem ;-)Camping Straško - gotowanie na kempinguAha, podłoże na kempingu jest dość twarde. Zalecam zabrać ze sobą młotek i gwoździe lub specjalne szpilki do twardego podłoża. Co jeszcze mogę dodać? Pomiędzy oliwnymi drzewkami mogłem rozwiesić hamak a duża ilość cienia na mojej parceli sprawiła, że w ciągu dnia na luzie można było uciąć sobie krótką wakacyjną drzemkę. Przyjemnie było również w cieniu pomiędzy drzewkami przygotowywać sobie posiłki. Ogólnie miód malina!

Camping Straško - bez kawy nie ma zabawy!Camping Straško - opiekacz daje radę :-)Camping Straško - obiad gotowy!Camping Straško - parcele pod namiot, przyczepę, kamperaKemping Straško w Chorwacji oferuję 4 typy parcel:

Gold - parcela numerowana, dostęp do prądu, wody, kanalizacji, TV-sat oraz Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 100m/2 do 140m/2. Parcele Gold bez problemu mogą pomieścić kamper lub samochód i przyczepę kempingową lub samochód i namiot lub motor i namiot. Zlokalizowane są w drugiej linii od morza w bardzo spokojnej części kempingu około 150 metrów od plaży.

Camping Straško - parcela Gold nr 1120Camping Straško - parcela Gold nr 1177Premium - parcela numerowana, dostęp do prądu, wody, kanalizacji, TV-sat oraz Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 100m/2 do 140m/2. Parcele Premium bez problemu mogą pomieścić kamper lub samochód i przyczepę kempingową lub samochód i namiot lub motor i namiot. Zlokalizowane są w pierwszej linii od morza, zaledwie kilkanaście metrów od plaży.

Camping Straško - parcela Premium nr 605Camping Straško - parcela Premium nr 938Premium Superior - parcela numerowana, dostęp do prądu, wody, kanalizacji, TV-sat oraz Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 100m/2 do 140m/2. Parcele Premium Superior bez problemu mogą pomieścić kamper lub samochód i przyczepę kempingową lub samochód i namiot lub motor i namiot. Zlokalizowane są w pierwszej linii od morza bezpośrednio przy plaży.

Camping Straško - parcela Premium SuperiorCamping Straško - parcela Premium Superior nr 594Large - parcela numerowana, dostęp do prądu, wody, kanalizacji, TV-sat oraz Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi 140m/2. Parcele Large bez problemu mogą pomieścić kamper lub samochód i przyczepę kempingową lub samochód i namiot lub motor i namiot. Zlokalizowane są obok kempingowej restauracji i jednocześnie zaledwie około 50 metrów od plaży.

Camping Straško - parcela LargeKtórykolwiek typ parceli wybierzecie, będzie to trafny wybór! Co prawda kemping jest wielki i nie wszystko jest "pod ręką", ale spacer uliczkami kempingu czy promenadą wzdłuż plaży to czysta przyjemność! Wielkość parcel na kempingu Straško jest do siebie zbliżona, a różnią się one tylko w zasadzie lokalizacją względem plaży.


Uważam, że warto rozważyć parcelę typu Gold. Parcele typu Gold utopione w dębowym lesie są naprawdę bardzo dobre pod kątem wypoczynku, ale warto wybrać taką parcelę, aby nie przylegała bezpośrednio do głównej i zarazem ruchliwej aleji prowadzącej od wjazdu na kemping aż po strefę basenów. Na myśli mam parcele o numerach np. 1386, 1463, 1054 itd. Prywatne grille gazowe i elektryczne są dozwolone do użytku na każdej z parcel. Grille węglowe nie są dozwolone.

Jeśli na kemping Straško wybieracie się z pieskiem, jest to jak najbardziej możliwe. Za dodatkową opłatą psy są akceptowane na wyznaczonych parcelach.

Camping Straško - domki Mobile HomesKemping Straško Pag oferuje aż 12 typów domków mobilnych zlokalizowanych na terenie całego obiektu w różnej lokalizacji. Domki w zależności od typu są bardziej lub mniej wyposażone we wszystko co potrzeba by spędzić wakacje na wysokim poziomie. Świetna oferta dla osób pragnących spędzić rodzinny urlop na wyspie Pag w otoczeniu adriatyckiej przyrody.

Camping Straško - domki Mobile HomeDomki o powierzchni od 32m/2 do 36m/2 obejmują część wypoczynkową z sofą, telewizorem i dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz w pełni wyposażoną kuchnię ze stołem. Oczywiście dostęp do prądu, gazu i wody. Łazienki wyposażone są w prysznice. Do dyspozycji gości jest lodówka, ekspres do kawy, kuchenka mikrofalowa, klimatyzacja oraz niejednokrotnie zewnętrzny murowany grill drzewno-węglowy. Samochód możecie zaparkować najczęściej tuż obok domku.

Gold - domki Mobile Home typu Gold to podstawowa oferta kempingu. Powierzchnia domku 32m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domki Gold położone są blisko strefy handlowej i Mini ZOO, około 100 metrów od plaży.

Camping Straško - domek Gold nr 821Camping Straško - domek typu GoldGold Plus - domki Gold Plus. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Gold Plus położone są blisko strefy handlowej i Mini ZOO, około 100 od plaży.

Camping Straško - domek Gold Plus nr 1309Rosmarin - domki Rosmarin. Powierzchnia domku 32m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Rosmarin położone są w pobliżu placu zabaw około 50 metrów od plaży.

Camping Straško - domek Rosmarin nr 543Camping Straško - domek Rosmarin nr 438Premium - domki Premium. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Premium położone są około 75 metrów od plaży.

Camping Straško - domek Premium nr 572Camping Straško - domek Premium nr 483Camping Straško - domek Premium nr 432Premium Superior - domki Premium Superior. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Premium Superior położone są bezpośredni przy plaży.

Camping Straško - domek Premium Superior nr 464Camping Straško - domek Premium Superior nr 493Melia - domki Melia. Powierzchnia domku 32m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Melia położone są w pobliżu kompleksu basenów, obiektów rozrywkowych i sportowych około 75 metrów od plaży.

Adria - domki Adria. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domki Adria położone są w pobliżu kompleksu basenów, obiektów rozrywkowych i sportowych około 75 metrów od plaży.

Camping Straško - domek Adria nr 120Camping Straško - domek Adria nr 060Adria Superior - domki Adria Superior. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domki Adria Superior położone są w pobliżu kompleksu basenów, obiektów rozrywkowych i sportowych bezpośrednio przy plaży.

Camping Straško - domek Adria Superior nr 134Camping Straško - domek typu Adria SuperiorOlive - domki Olive. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Olive położone są w pobliżu kompleksu basenów, obiektów sportowych i restauracji około 50 metrów od plaży.

Camping Straško - domek Olive nr 32Olive Superior - domki Olive Superior. Powierzchnia domku 36m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Olive Superior położone są w pobliżu kompleksu basenów, obiektów sportowych bezpośrednio przy plaży.

Camping Straško - domek Olive Superior nr 19Mediteran - domki Mediteran. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta są akceptowane. Domki Mediteran położone są w pobliżu kompleksu basenów, obiektów sportowych i restauracji około 150 metrów od plaży.

Camping Straško - domek Mediteran nr 1721Camping Straško - domek Mediteran nr 1661aCamping Straško - domek Mediteran nr 1676Mediteran Superior Swim Pool - domki Mediteran Superior Swim Pool. Powierzchnia domku niecałe 35m/2 dla maksymalnie 4 dorosłych osób i dwójki dzieci do 12 lat. Dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim, łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, Wi-Fi. Przestronna, zadaszona weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domki Mediteran Superior Swim Pool położone są dookoła trzech prywatnych basenów około 150 metrów od plaży.

Camping Straško - domki Mediteran Superior Swim PoolPrywatne baseny mogą być używane tylko przez gości domków mobilnych typu Mediteran Superior Swim Pool. Pozostali goście kempingu Straško mogą korzystać tylko z basenu centralnego.

Camping Straško - glampingStraško swoim gościom oferuje także nowoczesną ofertę dziewięciu namiotów glampingowych, w tym 3 typy namiotów które są połączeniem luksusu z wypoczynkiem na łonie natury. Namioty glampingowe cechuje ładny design, prostota i elegancja. Minimalny pobyt to 7 dni.

Camping Straško - wioska glampingowaGlamping S - Namiot glampingowy S dla maksymalnie 2 osób. Wyposażony jest w podwójne łóżko, stół i dwa krzesła. Dodatkowo klimatyzacja, lodówka oraz łazienka z toaletą i prysznicem. Brak aneksu kuchennego i TV. Miejsce parkingowe obok namiotu. Zwierzęta nie są akceptowane. Namiot S zlokalizowany jest w spokojnym otoczeniu około 350 metrów od plaży.

Camping Straško - glampingGlamping M - Namiot glampingowy M dla maksymalnie 4 osób. Wyposażony jest w dwa podwójne łóżka, stół i 4 krzesła. Salon z TV-sat, klimatyzacją wraz z w pełni wyposażoną kuchnią oraz łazienka z toaletą i prysznicem. Miejsce parkingowe obok namiotu. Zwierzęta nie są akceptowane. Namiot M zlokalizowany jest w spokojnym otoczeniu około 350 metrów od plaży.

Camping Straško - namioty glampingoweGlamping L - Namiot glampingowy L dla maksymalnie 6 osób. Wyposażony jest w dwa podwójne łóżka, dwa łóżka pojedyncze, stół i 6 krzeseł. Salon z TV-sat, klimatyzacją wraz z w pełni wyposażoną kuchnią oraz łazienka z toaletą i prysznicem. Miejsce parkingowe obok namiotu. Zwierzęta nie są akceptowane. Namiot L zlokalizowany jest w spokojnym otoczeniu około 350 metrów od plaży.


Camping Straško - glamping LCamping Straško - plażaWzdłuż całego kempingu ciągnie się prywatna piaszczysto-żwirkowa plaża o długości aż dwóch kilometrów. Co ciekawe podłoże plaży jest żwirkowe, a dno w morzu jest piaszczyste. Plaża Straško spełnia wszystkie kryteria czystości. Wyróżniona została Błękitną Flagą i jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie Pag.

Camping Straško - plażaPiaszczysto-żwirkowa plaża o długości dwóch kilometrówWzdłuż kempingowej plaży ciągnie się wygodny deptak i zarazem ścieżka spacerowo-rowerowa, która prowadzi poza bramą kempingu aż do miasteczka Novalja. Wzdłuż przyjemnie zacienionej promenady co kawałek dostępne są beach-bary, cukierenki, lodziarnie, restauracje, place zabaw, wypożyczalnie rowerów i sprzętu wodnego, bardzo widokowa strefa basenów a nad taflą morza fajny park wodny dla dzieci.

Plaża Straško spełnia wszystkie kryteria czystościPlaża jest jedną z najpiękniejszych plaż na wyspie PagCamping Straško - jest idealnie!Na plaży Straško możecie korzystać z różnego rodzaju masaży leczniczych i relaksacyjnych. Są też huśtawki ustawione w stronę turkusowego Adriatyku. Wbrew pozorom to moim zdaniem całkiem idealne rozwiązanie dla fanatyków zachodów słońca w rytmie slow.

Szukam najładniejszych fragmentów plażyCamping Straško - slow lifeCamping Straško - sunset timePlaża Straško z racji różnorodności z pewnością przypadnie wam do gustu. Dodam na koniec że na wschód od kempingu znajduje się także plaża dla naturystów. Plaża FKK przylega do kempingu Straško, ale oddzielona jest od niego osłoniętym ogrodzeniem.

Plaża Straško z pewnością przypadnie wam do gustuCamping Straško - odcinek plaży vis a vis basenówCamping Straško - ścieżka spacerowo-rowerowaCamping Straško - basenyNowy kompleks odkrytych basenów na kempingu Straško to to, co tygryski lubią najbardziej! Goście kempingu mogą korzystać z trzech basenów o różnej głębokości od 30cm do 130cm a także dwóch jacuzzi dla 6 osób. Ale jakby się tak dokładniej przyglądnąć, to można dojść do wniosku, że basenów jest w sumie sześć, a cały kompleks położony jest dosłownie przy samej plaży. Świetna lokalizacja!

Camping Straško - kompleks basenówCamping Straško - basen dla dzieci - 30cm głębokościCamping Straško - baseny - 130cm głębokościZaraz na wejściu na teren kompleksu znajduje się basen dla brodzących w wodzie dzieciaków ze zjeżdżalnią o głębokości 30cm. Tuż za nim kolejne dwa baseny o głębokości maksymalnie 130cm. Ostatni z basenów o głębokości 130cm wysunięty jest w kierunku morza i oferuje m.in. mini jacuzzi z prześwietnym widokiem i panoramą. Totalny chill.

Camping Straško - widok na AdriatykCamping Straško - baseny położone dosłownie przy samej plażyCamping Straško - basen z jacuzziTuż obok basenów znajduje się Kids Club do którego możecie zaprowadzić dzieciaki i kolejno odpocząć na wygodnych leżakach rozstawionych dookoła basenów. Jest także kawiarenka, są toalety i nowoczesna restauracja serwująca smaczne przekąski, koktajle i oczywiście plaża. Dodam, że dostęp do basenów jest w cenie pobytu. Czepek kąpielowy nie jest obowiązkowy, a szorty kąpielowe są dozwolone.

Camping Straško - test jacuzzi z widokiem na morzeCamping Straško - swimming poolNiezależnie od wieku, na basenach nie sposób się nudzić. A nawet jeśli, to vis a vis kompleksu basenów znajduje się duża strefa sportu i rozrywki. Wszystko po to by wasz każdy dzień na Straško był wyjątkowy we wszelkie możliwe atrakcje. Po prostu sztos :-)

Camping Straško - plac zabawPlaców zabaw dla najmłodszych turystów na kempingu jest kilka. A w zasadzie około siedmiu. Jedne są większe inne mniejsze a każdy z nich minimalnie różni się atrakcjami. Nie ma dwóch identycznych, dlatego jeśli podróżujesz z dzieciakami, te na pewno będą zadowolone z różnorodności i możliwości wspólnej zabawy.

Camping Straško - plac zabawCamping Straško - plac zabaw w pobliżu mojej parceliCamping Straško - plac zabaw tuż przy plażyNajfajniejszy i dobrze zacieniony plac zabaw na kempingu Straško znajduje się w bliskiej okolicy spożywczego marketu. Główną atrakcją tegoż placu dla dzieciaków jest okazały kuter rybacki. Jego niepowtarzalnym atutem jest położenie tuż przy plaży z widokiem na morze.

Camping Straško - sport i rekreacjaAtrakcji na kempingu Straško nie brakuję i dostępne są bez dodatkowych opłat dla gości kempingu. Pod kątem bardzo aktywnych wakacji, kemping będzie prawie bardzo dobrym wyborem wyborem. Prawie, gdyż niestety nie oferuje boiska do koszykówki. Za to otrzymuje ode mnie duży minus ;-) ale...

Camping Straško - Kids Sport CampCamping Straško - szachyCamping Straško - sala zabaw dla dzieciKemping Straško oferuje boisko do piłki nożnej na rewelacyjnie przygotowanym boisku. W okresie wakacyjnym obiekt organizuje wiele szkoleń i turniejów piłkarskich, także to chyba niezła oferta dla miłośników footballu. Ponadto oferuje równie perfekcyjnie przygotowane boisko do siatkówki plażowej oraz dwa korty tenisowe.

Camping Straško - boisko do piłki nożnejCamping Straško - boisko do siatkówki plażowejCamping Straško - kort tenisowyBardzo fajna jest również siłownia wyposażona w sprzęt do ćwiczeń aerobowych. Można skorzystać z rad doświadczonego trenera aby nie zrobić sobie krzywdy. Ćwiczenia na siłowni warto rozpocząć od spojrzenia w Pesel ;-) Co więcej? Przed wejściem na teren basenów organizowane są zajęcia z jogi i pilates gdzie możecie zrelaksować ciało i umysł.

Camping Straško - siłowniaCamping Straško - joga i pilatesZ kolei po wejściu na teren basenów pod zadaszeniem dostępne są stoły do tenisa stołowego a w ich pobliżu również wielkie szachy. Dobra wiem, wciąż mało atrakcji, a więc pod okiem doświadczonych animatorów możecie za darmo skorzystać np. z aqua-aerobic w rytmie muzyki. Zenona jednak nie grają, więc powinno być fajnie ;-) Kempingowi animatorzy organizują również inne zajęcia i turnieje sportowe oraz różne warsztaty dostosowane do gości w każdym wieku.

Camping Straško - stół do ping-pongaBoiska jak i cała strefa sportu i rekreacji położona jest blisko morza i strefy basenów jednocześnie także tuż po skończonym wysiłku możecie wskoczyć wprost do basenu lub morza. Wybór pozostawiam wam ;-)

Byłbym zapomniał. Jest również psi park, czyli miejsce zabawy waszych czworonożnych przyjaciół a nawet Mini ZOO. Obok basenów z kolei jest specjalna sala dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat a w nim profesjonalna kadra która zaopiekuje się i zabawi na maxa wasze pociechy bezpłatnie od rana do wieczora.

Camping Straško - wypożyczalnia rowerówZ kolei dla nieco starszych dzieci w pobliżu znajduje się Kids Club w którym animatorzy organizują warsztaty muzyczno-taneczno-plastyczne, mini dyskoteki i inne ciekawe całodzienne zabawy. A wszystko po to byście mieli kiedy np. tylko we dwoje wyskoczyć na drinka w jednym z kempingowych Beach Barów.

Camping Straško - restauracje i baryNa terenie kempingu znajdziecie także kilka restauracji serwujących potrawy kuchni śródziemnomorskiej. Są także nowoczesne bary, lodziarnie, jest pizzeria i dania na wynos.

Tawerna Giardin - miejsce w którym możecie znaleźć szeroką gamę lokalnych potraw, a także świeżych ryb czy owoców morza. Specjalnością tawerny są potrawy przyrządzane w piecu opalanym drewnem. Zostałem poinformowany, że wszystkie potrawy przygotowywane są wyłącznie z produktów od lokalnych dostawców.

Camping Straško - restauracjaCamping Straško - w ofercie dania kuchni lokalnej i śródziemnomorskiejRestauracja Plaža z rozległym tarasem to główna restauracja kempingu Straško zlokalizowana w pobliżu głównej promenady i widokiem na wyspy Cres i Lošinj. Swoim gościom oferuje dania kuchni lokalnej i śródziemnomorskiej oraz specjałów rybnych i mięsnych.

Pizzeria More - podstawą tutejszej kempingowej pizzeri zlokalizowanej prawie w samym sercu obiektu jest oliwa i sos pomidorowy własnej produkcji a także cienkie i bardzo chrupiące ciasto. Ceny od 8€.

Beach Bary - wzdłuż plaży kempingu Straško znajdziecie kilka ładnie usytuowanych barów, w których możecie zjeść przekąskę czy napić się smacznej kawy podczas np. plażowania a wieczorem z kolei wybrać się na lody czy drinka i kontemplować chwile w towarzystwie wyjątkowo ładnych zachodów słońca na horyzoncie.

Camping Straško - Beach Bar TaxiCamping Straško - Beach Bar BondiCamping Straško - sklepy i przykładowe cenyNa terenie kempingu znajdziecie duży i bardzo dobrze wyposażony market spożywczy. A w nim wszystkie produkty które możecie potrzebować podczas wakacji w tym codziennie świeże pieczywo, duży wybór wędlin, nabiału, napoje, alkohole, artykuły gospodarstwa domowego i produkty do pielęgnacji ciała. Są także produkty dla waszych zwierzaków.

Camping Straško - Super MarketCamping Straško - bardzo dobrze wyposażony market spożywczyCamping Straško - produkty które możecie potrzebować podczas wakacjiTuż obok marketu w wyznaczonych godzinach znajduje się na świeżym powietrzu mini targ rybny z wieloma gatunkami świeżych ryb. Jeśli jesteście zwolennikami grillowania ryb, to miejsce na pewno się wam spodoba. Cena umiarkowane.

Camping Straško - przykładowe cenyCamping Straško - duży wybór wędlin, nabiału, alkoholiCamping Straško - najlepiej wyposażony sklep na kempinguVis a vis marketu znajduje się szereg malutkich sklepików i butików, m.in. Gastro House w którym można skosztować lokalnych specjałów lub kupić pamiątki, a tuż obok spróbować wina. Jest również malutki warzywniak oferujący świeże owoce i warzywa. W pobliżu jest także salon fryzjerski i mini strefa masażu.

Camping Straško - stragan warzywnyCamping Straško - piekarniaCamping Straško - artykuły do pływaniaW sklepie Mac możecie kupić to, czego zapomnieliście zabrać z domu, m.in. produkty do pływania, w tym materace, klapki czy stroje kąpielowe oraz tysiąc innych rzeczy. To jeszcze nie wszystko bowiem znajduje się tutaj również Camp Shop czyli wypożyczalnia rowerów w tym serwis rowerowy, hulajnog a nawet łodzi. Jest także przyzwoity wybór sprzętu kempingowego na wszelki wypadek ;-)

Camping Straško - targ rybnyCamping Straško - z rana możecie kupić ryby na grillaCamping Straško - komu homara?Kawałek dalej bo przy nadmorskiej promenadzie znajdziecie centrum informacji gdzie możecie np. zarezerwować sobie lokalną wycieczkę np. do Parku Narodowego Kornati, kupić pocztówkę lub np. żeton aby móc skorzystać z kempingowej pralni.

Camping Straško - winiarniaCamping Straško - do wyboru do koloru!Camping Straško - wypożyczalnia rowerów, sprzętu wodnego i łódekCamping Straško - sanitariatyDo dyspozycji Gości jest aż 13 dużych sanitariatów w bezpośrednim sąsiedztwie wszystkich parcel jak i strefy sportowej, basenowej oraz plaży. Sanitariaty na Straško wyposażone są we wszelkie niezbędne urządzenia, ale przede wszystkim zapewniają wysoki standard czystości i tym samym poczucie higieny.

Camping Straško - sanitariatCamping Straško - wygodne umywalkiCamping Straško - kabina WCStrefa sanitariatów zawiera:

↦ wygodne łazienki i prysznice z ciepłą wodą całą dobę
↦ wygodne toalety
↦ umywalki
↦ prywatne kabiny
↦ osobne łazienki z przewijakiem dla matek z niemowlakami
↦ małe prysznice dla dzieci i toalety dostosowane wysokością do najmłodszych turystów
↦ stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznego
↦ toalety i łazienki dla niepełnosprawnych
↦ pralnie i prasowalnie
↦ suszarnie
↦ zmywarki
↦ lodówki
↦ stanowiska do opróżnienia toalet chemicznych
↦ serwis kamperów
↦ prysznice dla psów


Camping Straško - kabina prysznicowaCamping Straško - kabina dla matek z dziećmi
Camping Straško - kabina prysznicowa dla dzieciCamping Straško - stanowiska do mycia naczyńCamping Straško - podręczna pralnia i prasowalniaCamping Straško - jak i czym najlepiej zapłacić za pobyt?Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że najlepszym środkiem płatniczym jest waluta danego kraju. Walutą obowiązującą w Chorwacji do końca 2022 roku była Kuna chorwacka. Kurs jednej Kuny chorwackiej w stosunku do złotego waha się pomiędzy 0,64 gr. a 0,66 gr. (2022r.)


W praktyce wygląda to następująco:

↦ w przypadku płatności kartą kredytową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie.
↦ w przypadku płatności kartą debetową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.

Atrakcje wyspy Pag - co warto zobaczyć w pobliżu campingu Straško?Wkrótce...

Ceny

Bagietka : 1,2€
Woda mineralna 1,5l. : 1,2€
Fanta, Coca Cola, Sprite 2l. : 1,8€
Lody (gałka) : 1,3€
Kawa : 2€
Kawa Frappe : 5€
Pizza : 8€
Obiad : 13€ - 35€
Drink : 8€

Bilety i opłaty

Ubezpieczenie EKUZ : darmowe
Ubezpieczenie turystyczne : 126 zł (za 19 dni)
Ubezpieczenie Assistance : 182 zł (za rok)
Zielona Karta : darmowa
Winieta 30-dniowa Słowacja : 17€
Winieta 30-dniowa Węgry : 8900 HUF (Ft)
Autostrada A4 - A1 - A6 Gorican - Zagrzeb - Zadar (zjazd Posedarje) : 15,70€
Koszt paliwa (ON, olej napędowy) Kraków - wyspa Pag : 500 zł (1180 kilometrów)
Nocleg camping Straško Pag : 48,20€/doba (1 os. + namiot + samochód)

Podsumowanie

Kemping Straško dzięki szerokiej gamie zróżnicowanego zakwaterowania i mnóstwa atrakcji zadowoli z pewnością najbardziej wybrednych klientów. To wszystkomający rodzinny obiekt kempingowy położony na przepięknej, bardzo dziewiczej chorwackiej wyspie Pag na którą mimo wszystko warto dotrzeć bezpłatnym Paśkim Mostem lub ewentualnie promem.

Świetne duże parcele, ogromny wybór domków Mobile Home czy urokliwy glamping to tylko namiastka tego, czym Straško może się pochwalić. Jestem przekonany że kemping spełni wszystkie wasze rodzinno-wakacyjne oczekiwania i polecam Straško z pełną odpowiedzialnością. Bawcie się równie wspaniale co ja! Cześć :-)

Zerknij na mapę gdzie to jestStart podróży Odwiedzone miejsce

↤ poprzedni wpis | Chorwacja
    Camping Šibuljina - urokliwy kemping z przepiękną plażą i wyspą w tle

Chorwacja | następny wpis ↦
Camping Slanica - zjawiskowy kemping w rytmie slow life    

TravelPasja.pl


Witaj na blogu. Zaplanuj z nami swoją podróż samochodem i z namiotem w bagażniku.

Sprawdź nasze relacje z wycieczek autem po Polsce i Europie, w których opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, plażach, wsiach i miasteczkach oraz prowadzimy krok po kroku do samodzielnej organizacji podróży od A do Z.

Przedstawiamy wszystkie poniesione koszty i podpowiadamy jak podróżować...taniej i lepiej.

Rozgość się i...szerokiej drogi!
insta travelpasja

Galeria zdjęć (274)zobacz wszystkie zdjęcia

Polecamy


Najpiękniejsze plaże Europy


Plaża Białogóra

Białogóra

Polska

Plaża Squadrone o delle Vacche
Cala Girgolu

Sardynia

Plaża Santa Giulia

Porto Vecchio

Korsyka

Plaża White Beach

Rosignano Solvay

Włochy

Plaża Ses Salines

La Savina

FormenteraŚledź nas na Facebooku


TravelPasja.pl © 2003 - 2024 - blog o podróżach prawa autorskie mapa strony
Pliki Cookies : Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Rozumiem i akceptuję komunikat. Nie pokazuj więcej.
Travel Pasja