TravelPasja.pl - blog o podróżach, wyprawy samochodem po Polsce i Europie

Home Camping Napfeny - fajny rodzinny kemping nad Balatonem Przewodnik Węgry Balaton Révfülöp & okolice

Oglądaj nas na YouTube


Polub nas na Facebooku


28 lipiec, ostatnia aktualizacja poradnika 3 luty 2024

Węgry - kemping Napfény
Camping Napfény - fajny rodzinny kemping nad Balatonem

Zwiedzamy Węgry

- fajne kempingi, miejsca i atrakcje turystyczne

Część #2 -

Kemping NapfenyWybierz się z nami pod namiot na kemping do Węgier :-) Prywatnie testujemy europejskie kempingi - sprawdź prawdopodobnie najbardziej drobiazgowy przewodnik po kempingu - Camping Napfény Révfülöp Balaton i zaplanuj z nami wakacje na własną rękę od A do Z.

O tym jak zorganizować od A do Z podróż samochodem z Krakowa do Węgier i jakie wiążą się z tym koszty, piszę w pierwszej części relacji z podróży Samochodem z Krakowa na wyspę Krk przez Słowację i Węgry - szczegółowy opis trasy i koszty. Zerknij także na typy zakwaterowań na europejskich kempingach Rodzaje zakwaterowania na kempingu.

#zadaj_pytanie_kemping_yt#
W drodze powrotnej z półwyspu Pelješac postanowiłem wrócić do Polski tak samo jak 20 dni wcześniej dotarłem do Chorwacji, czyli przez Słowację i Węgry. Jadąc z Orebicia podjechałem do wsi Brijesta z której prowadzi jeden z najnowszych i najpiękniejszych mostów Chorwacji, omijając jednocześnie znacznie dłuższą drogę przez Bośnię i Hercegowinę. Most w dniu mojego wyjazdu półwyspu Pelješac miał być otwarty. I niestety nie był. Huczne otwarcie peljesackiego mostu co prawda zapowiedziane było na ten dzień wyjazdu, ale dopiero o północy, a ja na most dotarłem już przed południem.

Chorwacja - Pelješac, droga nr 414Chorwacja - PelješacChorwacja - na horyzoncie nowy mostAby nie stracić 12 godzin w oczekiwaniu na imprezę połączoną z otwarciem mostu dla ruchu kołowego, pojechałem do Mali Ston, a dalej w kierunku do Chorwacji przez miasto Neum w Bośni i Hercegowinie. Na bośniackiej granicy wzbudziłem podejrzenie sympatycznej pani celnik, która przetrzymała mnie dłuższą chwilę. Nie wiem dlaczego. Może powodem było to że po Europie podróżuję zupełnie sam?

Chorwacja - most PelješacChorwacja - twierdza w StonChorwacja - mury obronne w StonWypytała mnie o alkohol, papierosy, ile wiozę ze sobą oraz skąd jadę, gdzie jadę, co mam w bagażniku itd. W pewnym momencie nastał moment konsternacji i poczułem że lada moment każe mi zjechać na parking celem przeszukania. A to wiązało by się ze znaczną stratą czasu.

Granica chorwacko-bośniackaBośnia i Hercegowina - NeumPo chwili ciszy celniczka zadała ostatnie pytanie, czy zatrzymywałem się na terenie Bośni w trakcie powrotu z Chorwacji. Odparłem że nie miałem takiej potrzeby, bowiem auto zatankowałem na półwyspie Pelješac niedługo po opuszczeniu kempingu nieopodal Orebicia, choć patrząc na bardzo dobrą cenę paliwa w Neum, nie był to jednak najlepszy wybór. I to zdanie prawdopodobnie było przełomowe. Spojrzała mi jeszcze w oczy i kazała jechać życząc przyjemnej podróży.

Granica bośniacko-chorwackaPo opuszczeniu Bośni i Hercegowiny wybrałem całkiem nową trasę w kierunku granicy z Węgrami. Taką, którą jeszcze nigdy wcześniej nie jechałem. I to nie była najlepsza decyzja. Wybrałem szosę nr 62 prowadzącą w kierunku Zagrzebia przez interior Chorwacji. Co prawda na początku jazdy droga była bardzo dobra, ale po kilkudziesięciu kilometrach podróży, z dobrej jakości droga zmieniła się w wiejską, wąską szosę. Mało tego szosa prowadziła wysoko górskimi serpentynami. A że robiło się powoli ciemno, jazda stała się uciążliwa.

Chorwacja - JadrankaWidoków zza szyby samochodu zero, a zakretów setki. I tak jechałem, jechałem aż dotarłem przypadkiem do Plitwickich Jezior, gdzie przy okazji zatankowałem do pełna samochód. Stąd już można by rzec rzut beretem do Zagrzebia.

W trakcie jazdy wpadł mi do głowy pomysł zanocowania na jednym z kempingów umiejscowionych nad największym węgierskim jeziorem, Balatonem. Nad Balatonem byłem lata świetlne temu, nie licząc w ostatnich latach tranzytów przez Węgry z Polski do Chorwacji więc postanowiłem sprawdzić jak wygląda infrastruktura kempingów na Węgrzech. A jak wygląda? O tym już za moment.

Tuż za Zagrzebiem zatrzymałem się na stacji paliw z dużym parkingiem i postanowiłem chwilę odpocząć od dalszej jazdy. Zrobiłem sobie małą czterogodzinną drzemkę, a o poranku ruszyłem w dalszą drogę. Po chwili przekroczyłem granicę chorwacko-węgierską a dalej z racji posiadania węgierskiej winiety kierowałem się autostradą M7 w stronę Balatonu. Za miejscowością Tikos zjechałem z autostrady i kolejno szosą M76 oraz lokalną drogą nr 71 jechałem wzdłuż Balatonu w kierunku północnym.

Węgry - autostrada M7Po ponad godzinnej jeździe przybyłem do miejscowości Révfülöp i kemping Napfeny. Zaparkowałem samochód na parkingu przed wjazdem na teren obiektu i podszedłem do recepcji. O kurde, to jakaś podróż w czasie. Jakbym trafił do Polski w latach 80-tych ubiegłego wieku. No nic. To tylko przecież recepcja, zobaczymy co dalej, albo i nie. W recepcji dowiedziałem się, że na obecną chwilę nie ma ani jednej wolnej parceli. Ouups. Ale mogę podejść do strefy tzw. Free Zone, czyli strefy nienumerowanej i zobaczyć czy mi odpowiada. Tak też zrobiłem. Otrzymałem mapkę kempingu i pomaszerowałem zobaczyć co mnie czeka.

Węgry - kemping Napfény tuż tużKiedy dotarłem na miejsce, moje pierwsze odczucia były bliżej niedoprecyzowane. Jakoś tak...inaczej niż dotychczas. Od razu przypomniał się obraz polskiego kempingu, gdzie poprzez brak wydzielonych parcel, sąsiad sąsiadowi przed namiotem parkuje samochodem ;-) Ale tu było sporo przestrzeni a dookoła jakoś namioty już stały a w nich niezmotoryzowana młodzież. Dobra, zostaję.

W recepcji załatwiłem wszelkie formalności i wjechałem na teren kempingu.

Camping Napfény - bez wcześniejszej rezerwacji?Nigdy nie rezerwuje wcześniej miejsc/parceli na europejskich kempingach z prozaicznej przyczyny. Po pierwsze parcela przydzielona zostałaby zapewne z "automatu" przez pracownika kempingu, a po drugie decydując się na podróż bez rezerwacji miejsca liczę na możliwość wyboru parceli wg. własnych upodobań i potrzeb.

Camping Napfény - mapa kempinguTaka forma odpowiada mi zawsze zdecydowanie najbardziej, ale mimo wszystko zachęcam jednak do wcześniejszej rezerwacji miejsc na europejskich kempingach, zwłaszcza jeśli planujecie dłuższy pobyt, np. tygodniowy. Kempingi w Europie w ostatnich latach przeżywają boom popularności.


Camping Napfény - krok po kroku po kempinguRodzinny kemping Napfeny o powierzchni 8,2ha zlokalizowany jest u stóp jeziora bezpośrednio przy plaży na północnym wybrzeżu Balatonu w pobliżu miejscowości Révfülöp i jednocześnie blisko terenu wspinaczkowego i w sąsiedztwie szlaków turystycznych regionu Káli Basin. To średniej wielkości kemping usadowiony na płaskim, piaszczystym terenie. Kemping czynny jest od 28 kwietnia do około 24 września.

Camping Napfény - parkingSwoim gościom oferuje około 370 w większości super zacienionych numerowanych parcel o powierzchni od 70 do aż 150m/2 oraz przeszło 36 domków typu Mobile Home i ponad 25 namiotów wakacyjnych do wynajęcia. Dodam, że w ofercie kempingu Napfeny znajdziecie także strefę o której wcześniej wspomniałem, czyli strefę Free Zone z ogólnodostępnymi parcelami nienumerowanymi.

Camping Napfény - recepcjaDo dyspozycji jest także niewielki basen, plac zabaw, strefa animacji, czyste i dobrze wyposażone sanitariaty, strefa animacji a nawet tablice z obręczą do gry w koszykówkę usadowione w samym jeziorze. Tak, dobrze słyszycie! Jest także restauracja, bar, sklepy, salon masażu, fryzjer, bankomat, no ale może po kolei.

Camping Napfény BalatonCamping Napfény - moja parcelaZ racji całkowitego braku wolnych parcel numerowanych, zmuszony byłem skorzystać ze strefy Free Zone. Dziś mogę jasno powiedzieć, że nocleg w tejże strefie parcel nienumerowanych był w porządku. Moja parcela miała nieokreśloną bliżej powierzchnię, ale mimo to sąsiedzi zachowali przyzwoitą odległość w trakcie rozbijania swoich namiotów.

Camping Napfény - moja parcelaCamping Napfény - rozkładam namiot Quechua 2 seconds 3 XL AirRozłożenie 2-sekundowego namiotu przeważnie trwa około dwóch minutNamiot rozkłada się praktycznie samA więc tak na oko miałem około 60m/2 powierzchni do własnej dyspozycji. Absolutnie wystarczająca ilość miejsca jak dla samochodu i małego namiotu.

Ostatnie poprawki ;-)Camping Napfény - parcela w strefie Free ZoneCamping Napfény - 60m/2 powierzchni do dyspozycjiNamiot usadowiłem przodem do jeziora i trzcin które skutecznie zasłoniły widok na Balaton. Okej, ciekawego widoku nie miałem żadnego, ale za to rechot żab i odgłosy ptactwa zwłaszcza o poranku skutecznie umilały mi pobyt na kempingu Napfeny. W końcu to coś innego. Coś czego nie miałem na żadnym z kempingów w trakcie samochodowej podróży wzdłuż wybrzeża Chorwacji.

Camping Napfény - mój hotel i restauracjaCamping Napfény - stolik postawiłem obok namiotuCamping Napfény - rozłożony!Moja parcela poza jednym drzewem nie była zupełnie zacieniona. Zresztą taka w większości jest strefa Free Zone, czyli dość słabo zacieniona. Do kempingowej plaży miałem około 70 metrów i tyle samo do toalet i pryszniców. Stolik postawiłem obok namiotu a na nim postawiłem czajnik, opiekacz i oczywiście ekspres do kawy. Wszystko podłączyłem do słupa prądowego zlokalizowanego około 8 metrów od mojego namiotu.

Pierwszy posiłek nad BalatonemCamping Napfény - bez popołudniowej kawy nie ma zabawy!Camping Napfény - kucharz ze mnie żaden ;-)Aby podpiąć się do prądu 230V na kempingu Napfeny musicie posiadać specjalną przejściówkę czyli adapter CEE oraz przedłużacz o długości 25m. W strefie Free Zone słupy prądowe występują co kilkanaście metrów, zatem zabierzcie ze sobą przedłużacz o długości co najmniej 25 metrów oraz oczywiście adapter CEE.

Adapter CEE - taka przejściówka do prądu potrzebna jest na kempinguW strefie Free Zone nie ma dostępu do wody. Jest dostęp do sieci Wi-Fi i jest on dodatkowo płatny. Dla przykładu 1 godzina korzystania z Wi-Fi to koszt 900 HUF. Pobyt na parceli Non Parcelled na kempingu Napfeny oceniam na 4 w 5 stopniowej skali. Jestem mile zaskoczony nowym doświadczeniem i gdyby nie znaczna ilość namiotów znajdujących tuż za moim namiotem oraz dostęp do infrastruktury, mógłbym powiedzieć, że otoczenie było dość dzikie a przede wszystkim naturalne.

Samochód zaparkowałem nieopodal namiotuAha, w strefie Free Zone nie można parkować samochodu koło namiotu. W tym celu służy specjalny parking w pobliżu tejże strefy. Nie wiedziałem, zaparkowałem. Przeżyłem.

Camping Napfény - parcele pod namiot, przyczepę, kamperaKemping Napfeny na Węgrzch oferuje 7 typów parcel:

Green - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz odpłatnego Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 40m/2 do 60m/2. Parcele Green są mniej lub bardziej zacienienie. Na swojej powierzchni pomieści kampera lub samochód i namiot lub samochód i przyczepę kempingową lub motor i namiot. Parcele zlokalizowane są około od 15 do 150 metrów od jeziora.

Camping Napfény - parcela Green nr 503Camping Napfény - parcela Green nr 502Camping Napfény - parcela Green nr 1510Brown - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz odpłatnego Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 40m/2 do 70m/2. Parcele Brown są przyzwoicie zacienienie. Na swojej powierzchni pomieści kampera lub samochód i namiot lub samochód i przyczepę kempingową lub motor i namiot. Parcele zlokalizowane są od 70 do 90 metrów od jeziora.

Camping Napfény - parcela Brown nr 902Camping Napfény - parcela typu BrownBlue - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz odpłatnego Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 70m/2 do 90m/2. Parcele Blue są w większości bardzo wygodne i dobrze zacienienie. Na swojej powierzchni pomieści kampera lub samochód i namiot lub samochód i przyczepę kempingową lub motor i namiot. Parcele zlokalizowane są od 40 do 150 metrów od jeziora.

Camping Napfény - parcela Blue nr 904Camping Napfény - parcela Blue nr 813Camping Napfény - parcela Blue nr 2904Yellow - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz odpłatnego Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 90m/2 do 110m/2. Parcele Yellow są dobrze zacienienie. Na swojej powierzchni bez problemu pomieszczą kampera lub samochód i namiot lub samochód i przyczepę kempingową lub motor i namiot. Parcele zlokalizowane są zarówno tuż przy samej plaży jak i około do 130 metrów od jeziora.

Camping Napfény - parcele Yellow przy plażyCamping Napfény - parcela Yellow nr 2807Camping Napfény - Yellow pitchesRed - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz odpłatnego Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 110m/2 do 130m/2. Parcele Red są bez wątpienia wielkie i bardzo dobrze zacienienie. Na swojej powierzchni pomieszczą albo dwie rodziny, albo kampera lub samochód i namiot lub samochód i przyczepę kempingową lub motor i namiot. Parcele zlokalizowane są zarówno przy samej plaży jak i około do 120 metrów od jeziora.

Camping Napfény - parcela Red 2404Camping Napfény - parcela Red 2808Purple - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz odpłatnego Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 130m/2 aż do 150m/2. Tak wielkich parcel już dawno nie spotkałem na żadnym z odwiedzonych wcześniej kempingów. Powierzchnia parcel jest olbrzymia i bardzo dobrze zacienienia. Na swojej powierzchni pomieści dosłownie wszystko. Kampera lub samochód i namiot lub samochód i wielką przyczepę kempingową lub motor i namiot. Parcele zlokalizowane są w pobliżu plaży jak i około do 100 metrów od jeziora.

Camping Napfény - parcela Purple 603Camping Napfény - parcela Purple 703Którykolwiek typ parceli wybierzecie, będzie to moim zdaniem trafny wybór. Zobaczyłem każdy typ i przyznam że miałbym problem z wyborem. Na największych parcelach typu Red czy Purple istnieje możliwość rozbicia więcej niż jednego namiotu i zaparkowania więcej niż jednego samochodu. Maksymalna ilość osób na wymienionych parcelach wynosi 8.

Camping Napfény - parceleWybór pozostawiam wam, pamiętajcie jednak o wcześniejszej rezerwacji miejsca, gdyż z końcem lipca kiedy dotarłem na kemping Napfeny, nie było ani jednej wolnej numerowanej parceli.

Camping Napfény - namioty do wynajęciaKemping oferuje także duże namioty willowe do wynajęcia. Nie musicie zatem przyjeżdżać z własnym sprzętem, możecie śmiało zarezerwować sobie wcześniej taki namiot i korzystać z uroków biwakowania na świeżym powietrzu bez konieczności posiadania własnego namiotu i całego kempingowego majdanu. No może poza poduszką czy kocem, prześcieradłem, ręcznikami i kuchennymi przyborami pierwszej potrzeby takimi jak choćby gąbka do naczyń.

Camping Napfény - namioty do wynajęciaCamping Napfény - namiot willowyTaki 25m/2 namiot możecie wynająć na kempingu NapfenyWillowy namiot o powierzchni 25m/2 pomieści maksymalnie 6 osób, w tym 4 osób dorosłych i dwójki dzieci. Obok niego możecie śmiało zaparkować pojazd. Namiot dzieli się na dwie części. Na część dzienną z wyposażoną kuchnią w lodówkę, płytę gazową czy ekspres do kawy oraz na część sypialnią. Jest też miejsce do posiedzenia przed namiotem. Do dyspozycji jest stół ogrodowy i krzesła. Zwierzęta nie są akceptowane.

Camping Napfény - domki Mobile HomesNapfeny oferuje trzy typy domków typu Mobile Home. Domki o powierzchni od 24m/2 do 40m/2 obejmują część wypoczynkową z sofą, telewizorem i dostępem do kanałów telewizji satelitarnej oraz wyposażoną kuchnię ze stołem. Oczywiście dostęp do prądu, gazu i wody. Łazienki wyposażone są w prysznice. Do dyspozycji Gości jest klimatyzacja.

Camping Napfény - domki Mobile HomeSun Cool - domek typu Sun Cool. Powierzchnia domku 24m/2 dla maksymalnie 4 osób dorosłych i dwójki dzieci. Jedna sypialnia z łóżkiem małżeńskim, pokój dwuosobowy z dwoma łóżkami pojedynczymi, przestronny salon z rozkładaną kanapą, jedna łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją. Wyposażona kuchnia. Weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domek Sun Cool umiejscowiony jest około od 10 do 100 metrów od jeziora.

Camping Napfény - domek Sun CoolCamping Napfény - Sun Cool Mobile HomeCamping Napfény - domek Sun Cool nr 2605EuroComfort - domek typu EuroComfort. Powierzchnia domku 32m/2 dla maksymalnie 4 osób dorosłych i dwójki dzieci. Jedna sypialnia z łóżkiem małżeńskim, pokój dwuosobowy z dwoma łóżkami pojedynczymi, przestronny salon z rozkładaną kanapą, jedna łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, TV-sat. Wyposażona kuchnia. Weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domki EuroComfort umiejscowione są około 50 metrów od jeziora.

Camping Napfény - domek Eurocomfort nr 1309EuroLux - domek typu EuroLux to największy domek dostępny na kempingu. Powierzchnia domku 40m/2 dla maksymalnie 4 osób dorosłych i dwójki dzieci. Jedna sypialnia z łóżkiem małżeńskim, pokój dwuosobowy z dwoma łóżkami pojedynczymi, przestronny salon z rozkładaną kanapą, jedna łazienka z WC, kabiną prysznicową, umywalką, klimatyzacją, TV-sat. Wyposażona kuchnia. Weranda ze stołem i krzesłami. Zwierzęta nie są akceptowane. Domki EuroLux umiejscowione są około 50 metrów od jeziora.

Camping Napfény - domki EuroluxCamping Napfény - domek Eurolux nr 1315Camping Napfény - domek Eurolux nr 1314Camping Napfény - plażaKemping oferuje bezpośredni dostęp do plaży i jeziora Balaton. Plaża z dużym obszarem zadbanego szerokiego trawnika to bez wątpienia zaleta Napfeny. Przyzwoite miejsce dla chcących odpocząć nad węgierskim "morzem". Jest także mała zatoczka z łagodnym zejściem do wody. Dobre rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi.

Camping Napfény - plażaCamping Napfény - BalatonCamping Napfény - plaża pokyta jest zadbanym trawnikiemGłówna plaża ma zejście do jeziora po metalowych schodkach i ma ponad 200 metrów długości oraz około 15 metrów szerokości. Na końcu plaży znajduje się pływający, drewniany pomost z którego istnieje możliwość łowienia ryb, a wzdłuż całej jej długości ciągnie się spacerowa ścieżka wyłożona betonowymi płytami. Z kolei w jeziorze umieszczono m.in. tablice z obręczami do wodnej gry w koszykówkę. Psy na głównej plaży są niedozwolone.

Camping Napfény - spacerowy deptakCamping Napfény - piaszczysta mini plażaCamping Napfény - plaża dla dzieci z łagodnym zejściem do jezioraCamping Napfény - basenBasen na kempingu Napfeny jest niewielki, ale i tak sprawia dużą frajdę dzieciom. Jego głębokość to zaledwie około 50cm. Zlokalizowany jest tuż obok plażowego beach-baru z zimnymi i ciepłymi przekąskami, placu zabaw i niewielkiej plaży przygotowanej specjalnie dla rodzin z małymi dziećmi.

Camping Napfény - basenCamping Napfény - głębokość basenu około 0,5mCamping Napfény - plac zabawW pobliżu basenu zaaranżowano dość duży plac zabaw dla najmłodszych biwakowiczów z licznymi atrakcjami. Plac częściowo jest zacieniony, a wokół niego znajdują się osłonięte od słońca drewniane ławki aby móc usiąść i chwilę odpocząć, jednocześnie mając na oku swoje pociechy.

Camping Napfény - plac zabawCamping Napfény - kids placeCamping Napfény - miejsce dla rodzin z dziećmiWszystko wyglądało ładnie, nowocześnie i kolorowo. A to wszystko z bezpośrednim widokiem na Balaton. Drugi plac zabaw umiejscowiony jest w pobliżu dużych willowych namiotów, które jak wspomniałem są do wynajęcia.

Camping Napfény - sport i rekreacjaNa terenie Napfeny znajdziecie niewielkie boisko do piłki nożnej, koszykówki wodnej, jest także wygodne boisko do siatkówki plażowej, stoły do tenisa stołowego czyli ping-ponga, trampolina dla dzieci oraz niewielka scena na której sezonie wakacyjnym organizowane są animacje dla dzieci i dorosłych.

Camping Napfény - boisko piłki nożnejCamping Napfény - wodny basket :-OCamping Napfény - mini golfJest także wypożyczalnia rowerów tradycyjnych, rowerów wodnych, supów i kajaków, mini samochodów elektrycznych oraz gokartów. Możecie również zagrać w mini-golfa. Ogólnie jest co robić i nie sposób się raczej nudzić. Dodam, że dookoła niemalże całego jeziora Balaton ciągną się liczne dobrze przygotowane ścieżki pieszo-rowerowe.

Camping Napfény - animacjeCamping Napfény - boisko siatkówki plażowejCamping Napfény - restauracje i sklepyBez wątpienia węgierska kuchnia jest bliska mojemu sercu. Lubię od czasu do zjeść ostro, pikantnie i słodko zarazem. Nie odmówiłem sobie jednego z czołowych dań kuchni węgierskiej czyli gulaszu oraz langosza, ale o tym za chwilę.

Camping Napfény - restauracjaNa kempingu funkcjonuje restauracja oferująca dania kuchni węgierskiej oraz międzynarodowej. Ceny dań i napojów są na bardzo przyzwoitym poziomie. Można by rzec, że na węgierskim kempingu polski portfel odpoczywa w porównaniu z wydatkami poczynionymi w Chorwacji ;-) Przyjedziecie, zobaczycie, potwierdzicie.

Camping Napfény - węgierski gulasz (31 zł), napój (9 zł)Dodam że vis a vis restauracji znajduje się niewielki market spożywczy, klub i sklep z pamiątkami oraz kempingowa recepcja. Jest także salon fryzjerski.

Camping Napfény - butikCamping Napfény - mini marketCamping Napfény - sklepyCamping Lavanda - sanitariatyNo dobra, a jak wyglądają toalety i prysznice na węgierskim kempingu? Przyznam że byłem bardzo ciekaw czy bloki sanitarne utrzymane są na dobrym poziomie czystości. Sanitariatów są trzy i celem weryfikacji czystości odwiedziłem wszystkie o różnych porach dnia. I nocy.

Camping Napfény - sanitariatCamping Napfény - blok sanitarnyCamping Napfény - celem weryfikacji czystości odwiedziłem wszystkie bloki sanitarnePierwszy blok sanitarny umiejscowiony jest w pobliżu willowych namiotów do wynajęcia, drugi blok z kolei znajduje się w centralnej części kempingu w pobliżu basenu, a trzeci położony jest kilkanaście metrów od boiska piłki nożnej. Ku mojemu zadowoleniu kabiny prysznicowe były dość nowoczesne. Cieszyło mnie to niezmiernie.

Camping Napfény - umywalkiCamping Napfény - kabiny WC
Camping Napfény - WCCzystość oceniam na czwórkę z dużym plusem. Nie brakowało środków czystości w postaci mydła do rąk oraz papieru toaletowego, a podłogi były na bieżąco zmywane.


Camping Napfény - kabina prysznicowa
Camping Napfény - prysznice
Camping Napfény - kabina z umywalkąWażna uwaga. Prysznice są zamykane po godzinie 23:00 i otwierane o 6:00 nad ranem. Z taką sytuacją spotkałem się wcześniej tylko jeden raz, mianowicie na kempingu San Damiano na Korsyce. Na szczęście kabiny WC i umywalki czynne były całą dobę.

Camping Napfény - stanowiska mycia naczyń i prania ręcznegoCamping Napfény - pralnia i prasowalniaStrefa sanitariatów zawiera:

↦ wygodne łazienki i prysznice z ciepłą wodą
↦ wygodne toalety
↦ prywatne kabiny prysznicowe
↦ umywalki
↦ osobne łazienki z przewijakiem dla matek z niemowlakami
↦ małe prysznice dla dzieci i toalety dostosowane wysokością do najmłodszych turystów
↦ stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznego
↦ toalety i łazienki dla niepełnosprawnych
↦ pralnie i prasowalnie
↦ stanowiska do opróżnienia toalet chemicznych
↦ prysznice dla psów

Camping Napfény - jak i czym najlepiej zapłacić za pobyt?
Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że najlepszym środkiem płatniczym jest waluta danego kraju. Walutą obowiązującą na Węgrzech jest forint węgierski. Uważam, że najlepiej jest płacić gotówką czyli forintami lub kartą bankową. Niestety płacąc kartą w zależności od banku może dojść do przewalutowania transakcji po stronie banku w którym posiadacie konto.

Atrakcje Balaton - co warto zobaczyć w pobliżu kempingu Napfeny?Wkrótce...

Ceny

Bagietka : 2,5 zł
Woda mineralna 1,5l. : 1,8 zł
Fanta, Coca Cola, Sprite 2l. : 8 zł
Lody (gałka) : 5,5 zł
Kawa : 8 zł
Kawa Frappe : 20 zł
Pizza : 28 zł
Obiad : 34 zł - 72 zł
Piwo : 9 zł

Bilety i opłaty

Ubezpieczenie EKUZ : darmowe
Ubezpieczenie turystyczne : 126 zł (za 19 dni)
Ubezpieczenie Assistance : 182 zł (za rok)
Zielona Karta : darmowa
Winieta 30-dniowa Słowacja : 17€
Winieta 30-dniowa Węgry : 8900 HUF (Ft)
Koszt paliwa (ON, olej napędowy) Kraków - Révfülöp (Balaton) : 250 zł (600 kilometrów)
Nocleg camping Napfény Révfülöp : 81 zł/doba (1 os. + namiot + samochód)

Podsumowanie

Napfeny to świetna propozycja dla osób które chcą spędzić rodzinne wakacje nad Balatonem na Węgrzech lub skorzystać z oferty kempingu jako przystanek w trasie np. do Chorwacji. Kemping okazał się godnym uwagi rodzinnym kempingiem. Zadbanym, czystym i przyjaznym, również cenowo. Jestem mile zaskoczony.

Dodam że w niewątpliwą zaletą kempingu Napfeny jest jego bliskość względem Polski. Dla przykładu odległość z Krakowa to raptem 600 kilometrów, czyli nieco mniej niż nad Bałtyk czy na Mazury. Polecam. Hej!

Zerknij na mapę gdzie to jestStart podróży Odwiedzone miejsce

↤ poprzedni wpis | Chorwacja
    Korćula - malowniczy rejs za kilka EUR z półwyspu Pelješac

TravelPasja.pl


Witaj na blogu. Zaplanuj z nami swoją podróż samochodem i z namiotem w bagażniku.

Sprawdź nasze relacje z wycieczek autem po Polsce i Europie, w których opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, plażach, wsiach i miasteczkach oraz prowadzimy krok po kroku do samodzielnej organizacji podróży od A do Z.

Przedstawiamy wszystkie poniesione koszty i podpowiadamy jak podróżować...taniej i lepiej.

Rozgość się i...szerokiej drogi!
insta travelpasja

Galeria zdjęć (147)zobacz wszystkie zdjęcia

Polecamy


Najpiękniejsze plaże Europy


Plaża Białogóra

Białogóra

Polska

Plaża Squadrone o delle Vacche
Cala Girgolu

Sardynia

Plaża Santa Giulia

Porto Vecchio

Korsyka

Plaża White Beach

Rosignano Solvay

Włochy

Plaża Ses Salines

La Savina

FormenteraŚledź nas na Facebooku


TravelPasja.pl © 2003 - 2024 - blog o podróżach prawa autorskie mapa strony
Pliki Cookies : Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Rozumiem i akceptuję komunikat. Nie pokazuj więcej.
Travel Pasja