TravelPasja.pl - blog o podróżach, wyprawy samochodem po Polsce i Europie

Home Kemping Il Treccolo Pienza i skarby doliny Val di Orcia Przewodnik Włochy Toskania Montalcino & okolice

Oglądaj nas na YouTube


Polub nas na Facebooku


14 czerwiec, ostatnia aktualizacja poradnika 3 luty 2024

Włochy - kemping Il Treccolo
Kemping Il Treccolo Pienza i skarby doliny Val di Orcia

Zwiedzamy Włochy

- fajne kempingi, miejsca i atrakcje turystyczne

Część #6 -

Kemping Il TreccoloWybierz się z nami pod namiot do Włoch. W trakcie naszych podróży samochodem po Europie testujemy również europejskie kempingi - sprawdź prawdopodobnie najbardziej szczegółowy przewodnik po kempingu - Camping Il Treccolo San Giovanni D'asso Montalcino i zaplanuj z nami wakacje na własną rękę od A do Z.

O tym jak zorganizować od A do Z podróż samochodem z Krakowa do Włoch i jakie wiążą się z tym wszystkie koszty, piszemy w relacjach z podróży w których proponujemy trasy dojazdu z Polski do Włoch. Zerknij także na typy zakwaterowań na europejskich kempingach Rodzaje zakwaterowania na kempingu.

Samochodem na wakacje do Włoch - którą drogę wybrać?Przedstawiamy propozycje tras dojazdowych do Włoch, w których w najdrobniejszych szczegółach opisujemy nasze podróże autem krok po kroku wraz z wszystkimi opłatami.

1. Droga przez Gorzyczki (granica) - Czechy (Ołomuniec - Brno) - Austrię (Wiedeń - Graz - Villach) - Włochy (Tarvisio - Udine - Wenecja)
Samochodem z Polski do Włoch - opis trasy krok po kroku.

Hej! Pogadaj z nami o tym kempingu :-)Planujesz wakacje i masz pytania dotyczące kempingu? Jeśli chcesz porozmawiać z nami o parcelach, domkach, rezerwacji, oferowanych usługach i atrakcjach, napisz swoje pytanie w komentarzu pod filmem. Na każde pytanie odpowiemy w ciągu 24 godzin. Czekamy i pozdrawiamy :-) Kliknij poniżej aby zadać pytanie ↓↓↓
Włochy - wiejska droga w ToskaniiPo trzech pierwszych dniach spędzonych na kempingu Boschetto di Piema u stóp czarującego San Gimignano, w godzinach porannych spakowaliśmy nasz duży namiot do samochodu wraz z wyposażeniem i ruszyliśmy w dalszą podróż. Dalszą, ale niezbyt daleką.

Włochy - ToskaniaZa cel obraliśmy sobie dolinę Val di Orcia, czyli najpiękniejszą dolinę słonecznej Toskanii słynącą z charakterystycznego pagórkowatego terenu. Z przewodnika po który sięgnęliśmy w trakcie pobytu na pierwszym toskańskim kempingu wynikało, że Val di Orcia zachwyca krajobrazem prawdziwej Toskanii. Kwintesencja włoskiego regionu. Urokliwe historyczne miasta i śliczne średniowieczne miasteczka, malownicze wiejskie drogi, liczne panoramy i punkty widokowe, a nawet nietknięte ludzką ręką darmowe termy.

Toskania - szosa SP14 w kierunku PienzyPo licznych poszukiwaniach kempingu zlokalizowanego gdzieś po środku turystycznych atrakcji regionu okazało się, że tych nie jest zbyt wiele. Zdecydowaliśmy się na malutki kemping Il Treccolo umiejscowiony na północ od Pienzy i Montalcino. Do pokonania mieliśmy około 85 kilometrów, które przejechaliśmy w dwie godziny z racji cudownych widoków i sielskich panoram jakie otaczały nas w trakcie jazdy, a jechało się wybornie.

Toskania - przecieramy szlakiJakby co, to my ;-)Toskania to ogromne przestrzenie, potężne stare domy i gospodarstwa agroturystyczne zawieszone wysoko na licznych wzgórzach pokrytych zbożem i oliwnymi sadami. Mamy nadzieję, że nasza relacja z podróży samochodem z Krakowa do Toskanii przybliży wam tą wspaniałą włoską krainę.

Włochy - ToskaniaCamping Il Treccolo - podróżujemy wyłącznie wiejskimi szosamiNie widzimy również przeszkód abyście podążali naszymi śladami i przetartymi ścieżkami. W planach takie miejsca jak Pienza, Montepulciano, dom Gladiatora, przepiękna dolina Val di Orcia i wspaniałe darmowe termy a także niezwykłe tufowe miasteczko zawieszone wysoko na pionowym klifie - Pitigliano.

Camping Il Treccolo - bez wcześniejszej rezerwacji?Nigdy nie rezerwujemy wcześniej miejsc/parceli na europejskich kempingach z prozaicznej przyczyny. Po pierwsze parcela przydzielona zostałaby zapewne z "automatu" przez pracownika kempingu, a po drugie decydując się na podróż bez rezerwacji miejsca liczymy na możliwość wyboru parceli wg. własnych upodobań i potrzeb.

Camping Il Treccolo - dotarliśmy na kolejny kempingTaka forma odpowiada nam najbardziej, ale mimo wszystko zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji miejsc na europejskich kempingach, zwłaszcza jeśli planujecie dłuższy pobyt, np. tygodniowy. Kempingi w Europie w ostatnich latach przeżywają boom popularności.


Camping Il Treccolo - krok po kroku po kempinguKemping Il Treccolo to malutki, nie drogi kameralny kemping umiejscowiony tuż przy drodze SP14 u stóp wiejskiego, naturalnego krajobrazu doliny Val D'Orcia. I to dosłownie. Można by rzec, że jest bramą do spektakularnego piękna Toskanii. Dookoła możecie delektować się wyłącznie zapachem natury, ogromnych pól uprawnych i najprawdziwszym klimatem włoskiej wsi.

Camping Il Treccolo - wjazdIl Treccolo zajmuje powierzchnię około pół hektara i oferuje 50 parcel o powierzchni od 70 do 90m/2 pod namiot, stanowisk dla kamperów i przyczep kempingowych. Bez gwaru i hałasu. Niemalże w całkowitej ciszy dookoła.

Camping Il Treccolo - recepcjaKemping jest bardzo prosty, ale to w zupełności nam wystarczyło. Nie oferuje żadnych domków mobilnych, namiotów glampingowych czy przyczep z możliwością wynajęcia. Poza wygodnymi choć słabo zacienionymi parcelami na kempingu znajduje się niewielki basen, równie mały plac zabaw, niewielki blok sanitarny, a także wygodne i dobrze zacienione miejsce do grillowania połączone z widokiem na średniowieczną wioskę położoną na wzgórzu oraz dostęp do Wi-Fi. Czego potrzeba więcej? Słońca również nie brakowało.

Campeggio Il Treccolo TuscanyIl TreccoloPo dotarciu na miejsce samochód zaparkowaliśmy przed bramą wjazdową na kemping. W niewielkiej recepcji zastaliśmy bardzo sympatyczny personel. Po chwili rozmowy okazało się że nie ma problemu z wolną parcelą, więc tuż po zameldowaniu się wjechaliśmy na teren obiektu i tym samym rozpoczęliśmy kolejną włoską przygodę i biwak w Toskanii.

Camping Il Treccolo - nasza parcelaWybrana przez nas parcela miała 72m/2 powierzchni i była odgrodzona z trzech stron solidnym żywopłotem zapewniającym nutkę prywatności. Parcela w zależności od pory dnia była średnio lub w ogóle niezacieniona. Namiot rozbiliśmy bliżej żywopłotu, a stolik wraz z kempingowym wyposażeniem postawiliśmy w rogu parceli, czyli w miejscu w którym w ciągu dnia było najwięcej cienia. Samochód ustawiliśmy przy krawędzi parceli po przeciwnej stronie namiotu.

Camping Il Treccolo - nasza parcelaCamping Il Treccolo - namiot rozbityCamping Il Treccolo - parcela miała 70m/2 powierzchniA co z prądem i wodą? Wodę mieliśmy przy wjeździe, natomiast dostęp do słupa prądowego znajdował się w rogu parceli. Wystarczył krótki, pięciometrowy przedłużacz. Aby podpiąć się do prądu 230V na kempingu Il Treccolo musicie posiadać specjalną przejściówkę czyli adapter CEE. Przyda się wam także przedłużacz o długości 25 metrów. Dlaczego aż 25m? Dlatego, że lepiej mieć jedną uniwersalną długość.

Adapter CEE - taka przejściówka do prądu potrzebna jest na kempinguO tym jakie my zabieramy przedłużacze na europejskie kempingi opowiadamy w relacji z pobytu na kempingu Boschetto di Piema.

Camping Il Treccolo - biwak czas start!Camping Il Treccolo - rozdzielnica prądowa 230VCamping Il Treccolo - przyłącz wodyPobyt na kempingu Il Treccolo codziennie wyglądał niemal identycznie. O poranku w mocnych promieniach słońca jedliśmy śniadanko, a po nim kawa i w drogę. A było co zwiedzać i o wszystkim wam opowiemy w kolejnych relacjach naszej włoskiej przygody.

Camping Il Treccolo - pierwszy posiłek na kempinguCamping Il Treccolo - najlepsza we Włoszech jest polska jajecznica ;-)W najbliższym otoczeniu kempingu nie ma żadnej plaży czy atrakcji turystycznych, więc na naszą parcelę wracaliśmy późnym wieczorem, a nawet nocą wprost z rozsianych w dalszej okolicy przepięknych miejsc i historycznych miasteczek. Zdarzyło się raz iż wróciliśmy tak późno, że samochód byliśmy zmuszeni zaparkować przed bramą wjazdową ze względu na obowiązującą i przestrzeganą ciszę nocną.

Camping Il Treccolo - stolik ustawiliśmy w rogu parceliCamping Il Treccolo - parcele pod namiot, przyczepę, kamperaCamping Il Treccolo - parcela 70m/2Kemping Il Treccolo oferuje parcele bez konkretnego podziału na strefy. Parcele są numerowane i posiadają dostęp do prądu 230V oraz wody. Powierzchnia parcel wynosi od 70m/2 i są to parcele dedykowane osobom z motorem i namiotem lub samochodem oraz namiotem oraz parcele 80m/2 i 90m/2 które pomieszczą samochód i namiot, a także kampera lub samochód i przyczepę kempingową.

Camping Il Treccolo - parcele posiadają dostęp do prąduCamping Il Treccolo - parcela 80m/2Camping Il Treccolo - jedna z większych parcelOferowane parcele są mniej lub całkowicie nie zacienione, dlatego jeśli zamierzacie spędzić więcej czasu na kempingu pod namiotem, to warto zaopatrzyć się w tarp lub żagiel lub inną formę zacienienia. Parcel o powierzchni 70m/2 czyli w strikte pod samochód i namiot jest około trzydziestu, a parcel o powierzchni 80m/2 i 90m/2 do dyspozycji kamperowców i karawaningowców jest dwadzieścia.

Camping Il Treccolo - parcela 90m/2Camping Il Treccolo - parcele pod kampery i przyczepy kempingoweCamping Il Treccolo pitchesPsy na kempingu są dozwolone, ale wyłącznie na smyczy i pod stałą opieką właściciela.

Camping Il Treccolo - basenNa terenie kempingu dostępny jest basen naziemny podporowy o głębokości około 100cm. Basen jest niewielki, ma może około 22m/2 powierzchni, wokół niego ustawionych jest kilka leżaków i parasoli. Jeśli macie potrzebę schłodzenia się w ciągu dnia podczas pobytu na kempingu lub po powrocie z lokalnej wycieczki, to dlaczego nie :-) Po to jest!

Camping Il Treccolo - basenCamping Il Treccolo - głębokość basenu ok 1mCamping Il Treccolo - plac zabawPlac zabaw na kempingu Il Treccolo jest malutki, podobnie jak cały kemping. Dwie huśtawki, jedna zjeżdżalnia, niewielka piaskownica. I to w zasadzie tyle. Aha, dostępne są jeszcze gry dla dzieci.

Camping Il Treccolo - plac zabawCamping Il Treccolo - sport i rekreacjaIl Treccolo nie oferuje żadnych boisk sportowych. Kemping świadczy usługę wynajmu rowerów elektrycznych w cenie około 45€ za dobę oraz skuterów w cenie 60€ za dobę i motorowerów Ciao Piaggio w cenie 55€ za dobę. Są to ceny "od", czyli im dłuższy będzie wynajem, tym niższa będzie cena. Sympatyczna obsługa chętnie dzieli się także dobrymi radami co warto zobaczyć w okolicy.

Camping Il Treccolo - restauracje i sklepyJeśli nie macie ochoty przyrządzać sobie posiłków lub zwyczajnie macie ochotę odpocząć od gotowania, u stóp kempingu zaraz za recepcją znajduje się niewielki bar z kilkoma daniami włoskimi oraz ciepłymi przekąskami. Dla przykładu cena sorbetu to 3€. słodkich deserów 5€, menu śniadaniowe od 3,70€, menu obiadowe typu Lasagne alla Bolognese 6,50€ czy Tortellini 6,50€.

Camping Il Treccolo - mini barCamping Il Treccolo - miejsce jest przyjemnie zacienioneJest też typowe włoskie Espresso w cenie 1,20€. Całkiem idealne o poranku, kiedy wokół unosi się zapach pól i łąk otaczających kemping. Oprócz typowego włoskiego Espresso jest jeszcze cafe Americana czy Cappucino w cenie 1,50€ Pełne Menu baru na kempingu Il Treccolo pokazujemy w filmie na naszym kanale YouTube.

Camping Il Treccolo - tu możecie odpocząć od gotowaniaMy śniadania przygotowywaliśmy sobie obok namiotu, z kolei ciepłe obiadowe posiłki konsumowaliśmy codziennie w innym miejscu z racji iż każdego dnia pobytu na kempingu Il Treccolo zwiedzaliśmy inne miasteczko, wieś czy urokliwą atrakcję regionu.

Dodam, że dla gości udostępniony został duży eventowy namiot, pawilon ze stoliczkami i krzesłami, a tuż obok ogólnodostępny grill.

Camping Il Treccolo - namiot dla gościCamping Il Treccolo - sanitariatyNiewielki budynek sanitarny mieści dwie kabiny WC oraz dwie kabiny prysznicowe. Poza tym umywalki, małą kuchnię oraz pomieszczenie gospodarcze w którym znajduje się pralka i dwa zlewy do wykonania prania ręcznego.


Camping Il Treccolo - sanitariatCamping Il Treccolo - wnętrze sanitariatu
Camping Il Treccolo - kabina WCCiepła woda w kabinach prysznicowych jest dodatkowo płatna w cenie 0,5€ za około 2 minut. Przed wejściem do kabiny zawieszony jest automat w którym wrzucacie monetę i podajecie numer kabiny. Warto mieć drobne Euro. Nie ma możliwości zapłacenia kartą bankową.

Camping Il Treccolo - czego nie wolno robić w kabinie ;-)
Camping Il Treccolo - kabina prysznicowa
Camping Il Treccolo - tu zapłacisz za ciepłą wodę pod prysznicemCzystość kabin WC i pryszniców oceniam dobrze ale nie bardzo dobrze. Wnętrze sanitariatu urządzone zostało w prostym stylu. Dużo lepiej z kolei z czystością było w malutkim pomieszczeniu kuchennym oraz w pomieszczeniu gospodarczym.

Camping Il Treccolo - mini kuchniaCamping Il Treccolo - niewielka pralniaStrefa sanitariatów zawiera:

↦ łazienki i prysznice
↦ toalety
↦ umywalki
↦ niewielka wspólna kuchnia
↦ stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznego

Camping Il Treccolo - jak i czym najlepiej zapłacić za pobyt?
Z naszych prywatnych doświadczeń wynika, że najlepszym środkiem płatniczym jest waluta danego kraju. Walutą obowiązującą we Włoszech jest waluta Euro. Zalecamy płatność gotówką lub kartą bankową, najlepiej multiwalutową lub walutową rozliczaną w walucie Euro. Wówczas nie ma żadnych dodatkowych opłat czy przewalutowań z tytułu płatności.

Atrakcje Toskania - co warto zobaczyć w pobliżu kempingu Il Treccolo?Wkrótce...

Ceny

Kawa : 1,2 € - 1,5 €
Śniadanie : 3,70 €
Deser : 5 €
Obiad : 6,5 € - 9 €
Piwo : 3 €
Wypożyczenie e-rowera : od 45 €/doba
Wypożyczenie motorowera Ciao Piaggio : od 50 €/doba
Wypożyczenie skutera : od 60 €/doba

Bilety i opłaty

Ubezpieczenie EKUZ : darmowe
Ubezpieczenie turystyczne : 126 zł (za 19 dni)
Ubezpieczenie Assistance : 182 zł (za rok)
Zielona Karta : darmowa
Autostrada A4 Kraków - Katowice : 36 zł
Autostrada Katowice - Gorzyczki (granica czeska) : 0 zł
Winieta 30-dniowa Czechy : 88 zł
Winieta 2x 10-dniowa Austria : 93,40 zł
Autostrada A23 - A13 - A1 Tarvisio - Wenecja - Padwa - Bolonia - Florencja : 186 zł
Koszt paliwa (ON, olej napędowy) Kraków - Montalcino : 700 zł (1500 kilometrów)
Nocleg camping Il Treccolo : 30 €/doba (2os. + dziecko 8l. + namiot + prąd + samochód)

Podsumowanie

Ten niewielki, zanurzony w zieleni i dość tani kemping położony w sercu Toskanii przypadnie raczej wyłącznie do gustu osobom szukającym kameralnych kempingów z panującą leniwą i spokojną atmosferą. Bez gwaru i hałasu. Kemping jest bardzo prosty, ale z niezbędnymi udogodnieniami.

Dla nas to miejsce było przede wszystkim dobrą bazą noclegowo-wypadową służącą zwiedzaniu okolicy. Il Treccolo wybraliśmy przede wszystkim za sprawą lokalizacji względem wszystkich pięknych atrakcji regionu, które chcieliśmy odwiedzić, tak aby nie musieć dojeżdżać każdego dnia pobytu dalej niż założone 50 kilometrów w jedną stronę. W tym celu kemping Il Treccolo w zupełności nam wystarczył.

Zerknij na mapę gdzie to jestStart podróży Odwiedzone miejsce

↤ poprzedni wpis | Włochy
    Siena - kamienne miasto pomiędzy wzgórzami

Włochy | następny wpis ↦
Montepulciano - panoramiczny zakątek Toskanii    

TravelPasja.pl


Witaj na blogu. Zaplanuj z nami swoją podróż samochodem i z namiotem w bagażniku.

Sprawdź nasze relacje z wycieczek autem po Polsce i Europie, w których opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, plażach, wsiach i miasteczkach oraz prowadzimy krok po kroku do samodzielnej organizacji podróży od A do Z.

Przedstawiamy wszystkie poniesione koszty i podpowiadamy jak podróżować...taniej i lepiej.

Rozgość się i...szerokiej drogi!
insta travelpasja

Galeria zdjęć (83)zobacz wszystkie zdjęcia

Polecamy


Najpiękniejsze plaże Europy


Plaża Białogóra

Białogóra

Polska

Plaża Squadrone o delle Vacche
Cala Girgolu

Sardynia

Plaża Santa Giulia

Porto Vecchio

Korsyka

Plaża White Beach

Rosignano Solvay

Włochy

Plaża Ses Salines

La Savina

FormenteraŚledź nas na Facebooku


TravelPasja.pl © 2003 - 2024 - blog o podróżach prawa autorskie mapa strony
Pliki Cookies : Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Rozumiem i akceptuję komunikat. Nie pokazuj więcej.
Travel Pasja