TravelPasja.pl - blog o podróżach, wyprawy samochodem po Polsce i Europie

Home Camping Viter - przyjazny kemping w samym sercu Dalmacji Przewodnik Chorwacja Dalmacja Zaostrog & okolice

Oglądaj nas na YouTube


Polub nas na Facebooku


25 lipiec, ostatnia aktualizacja poradnika 3 luty 2024

Chorwacja - kemping Viter




Camping Viter - przyjazny kemping w samym sercu Dalmacji





Zwiedzamy Chorwację

- fajne kempingi, miejsca i atrakcje turystyczne

Część #40 -

Kemping Viter



Wybierz się z nami pod namiot na kemping do Chorwacji :-) W trakcie podróży testujemy europejskie kempingi - sprawdź prawdopodobnie najbardziej rzeczowy przewodnik po kempingu - Camping Viter Zaostrog i zaplanuj z nami wakacje na własną rękę krok po kroku.

O tym jak zorganizować od A do Z podróż samochodem z Krakowa do Chorwacji i jakie wiążą się z tym wszystkie koszty, piszemy w relacjach z podróży w których proponujemy trasy dojazdu z Polski do Chorwacji. Zerknij także na typy zakwaterowań na europejskich kempingach Rodzaje zakwaterowania na kempingu.

Samochodem na wakacje do Chorwacji - którą drogę wybrać?



Przedstawiamy propozycje tras dojazdowych do Chorwacji, w których w najdrobniejszych szczegółach opisujemy nasze podróże autem krok po kroku wraz z wszystkimi opłatami.

1. Droga przez Zwardoń (granica) - Słowację (Trenczyn - Bratysławę) - Węgry (Szombathely) - Chorwacja (Zagrzeb)
Samochodem z Krakowa na wyspę Krk - szczegółowy opis trasy i kosztów.
2. Droga przez Gorzyczki (granica) - Czechy (Ołomuniec - Brno) - Austrię (Wiedeń - Graz) - Słowenię (Maribor - Koper) - Chorwacja (Umag)
Samochodem z Krakowa na Istrię - opis trasy krok po kroku.

Hej! Pogadaj z nami o tym kempingu :-)



Planujesz wakacje i masz pytania dotyczące kempingu? Jeśli chcesz porozmawiać z nami o parcelach, domkach, rezerwacji, oferowanych usługach i atrakcjach, napisz swoje pytanie w komentarzu pod filmem. Na każde pytanie odpowiemy w ciągu 24 godzin. Czekamy i pozdrawiamy :-) Kliknij poniżej aby zadać pytanie ↓↓↓




Camping Viter był kolejną noclegową przystanią w trakcie trzytygodniowej podróży samochodem wzdłuż wybrzeża Chorwacji. Tak na prawdę do końca nie byłem pewien czy to będzie trafny wybór, a jedyne czego byłem pewien to chęć jazdy samochodem jeszcze bardziej na południe Bałkanów, czyli do Czarnogóry. Brałem również pod uwagę rejs promem z miejscowości Drvenik na wyspę Hvar i pobyt na jednym z kempingów. Co prawda wyspę już odwiedziłem w 2006 roku, ale z pewnością od tego czasu na Hvarze wiele się zmieniło. A jak to finalnie wszystko wyszło?

Magistrala Adriatycka - Baška Voda - Ploče



Jadranka - odcinek drogi w kierunku Dubrownika



Podczas pobytu na kempingu Sirena w Rogoznicy nieopodal urokliwego Omisia, w godzinach porannych zaraz po śniadaniu spakowałem mój dwusekundowy namiot wraz z całym wyposażeniem do samochodu i po zapłaceniu za nocleg w recepcji opuściłem jego teren. Do kolejnego punktu mojej podróży czyli kempingu Viter, malowniczą Jadranką miałem około 62 kilometrów. Półtorej godziny jazdy z licznymi przystankami na przydrożnych, widokowych parkingach.

Chorwacja - Zaostrog



Celem uatrakcyjnienia sobie jazdy samochodem poza samymi widokami zza szyby auta, w drodze do celu odwiedziłem jeszcze popularną wśród Polaków miejscowość Brela z słynnym pocztówkowo-instagramowym kamieniem oraz przejechałem się dopuszczoną do ruchu samochodowego promenadą z ładnym widokiem na port miejski w Makarskiej. O urokach Breli oraz starym mieście w Makarskiej opowiadam w innych relacjach z podróży po Chorwacji na blogu. Zapraszam w wolnej chwili.

Zaostrog - droga prowadząca do kempingu Viter



Po zjechaniu z Magistrali Adriatyckiej dalej szosa do kempingu Viter prowadziła mnie wąską, jednokierunkową drogą snującą się wzdłuż morza i plaży jednocześnie. Ruch pieszy w tym miejscu był spory a z racji wzmożonej uwagi na ludzi pominąłem wjazd na kemping ;-) Na szczęście tylko kilkadziesiąt metrów. Ponieważ za mną nie jechał żaden pojazd, postanowiłem wycofać do bramy kempingu przy której mieściła się niewielka recepcja. Zaparkowałem auto obok szlabanu i podszedłem zapytać o wolną parcelę.

Camping Viter - bez wcześniejszej rezerwacji?



Nigdy nie rezerwuje wcześniej miejsc/parceli na europejskich kempingach z prozaicznej przyczyny. Po pierwsze parcela przydzielona zostałaby zapewne z "automatu" przez pracownika kempingu, a po drugie decydując się na podróż bez rezerwacji miejsca liczę na możliwość wyboru parceli wg. własnych upodobań i potrzeb.

Camping Viter - mapa kempingu



Taka forma odpowiada mi zawsze zdecydowanie najbardziej. Pamiętajcie proszę jednak, że z racji częstej zmiany lokalizacji, moje pobyty na kempingach w Europie trwają krótko, czyli maksymalnie do 7 dni, a najczęściej do 4 dni. Po czterech dniach pakuję namiot wraz z wyposażeniem i ruszam w dalszą drogę na kolejny losowy kemping. Dodam, że z racji coraz większej popularności jaką nieprzerwanie cieszą się europejskie kempingi, zachęcam dla "świętego spokoju" do rozważenia wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Camping Viter krok po kroku



Tani i bez wątpienia kameralny kemping Viter zlokalizowany jest na południu Riwiery Makarskiej w niewielkiej wsi Zaostrog, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Splitem a Dubrownikiem. Na powierzchni około 1,2 hektara Viter swoim gościom oferuje ponad 120 parcel. Parcele mogą pomieścić kampery, samochody i przyczepy kempingowe oraz oczywiście namioty. W znacznej większości są przyjemnie zacienione przez drzewa laurowe i oliwne oraz stare dęby.

Camping Viter - recepcja



Camping Viter - Dalmacja



Widok na okazałe góry i strome skały rozciągające się ponad kempingiem, uspokajająca i pachnąca zieleń na jego terenie oraz rzekłbym rodzinna atmosfera to niepodważalne atuty tegoż miejsca. Kemping Viter jest całkiem inny niż wszystkie poprzednie z których usług dotychczas skorzystałem. Ma coś w sobie, czego nie mają poprzednicy. Coś, czego na chwilę obecną nie potrafię ująć w słowa. Widocznie taki już urok południowej Dalmacji - regionu Chorwacji który potrafi oczarować swoją niebywałą różnorodnością.

Camping Viter - wjazd na teren obiektu



Zwolenników tej części chorwackiego wybrzeża jest z pewnością wielu i specjalnie mnie to nie dziwi, bowiem dookoła jest pięknie i klimatycznie. Co więcej, kemping z plażą dzieli jedynie wąska jednokierunkowa ulica oraz wąska promenada. Można poleżeć na plaży, można spacerować, można uciec od codzienności, ale przede wszystkim...odpocząć.

Camping Viter - widok na plażę



Po przeanalizowaniu na spokojnie położenia kempingu Viter śmiało mogę uznać, że to niezłe miejsce również jako baza wypadowa do jednodniowych wycieczek np. do oddalonej 25 kilometrów Makarskiej, Ploce, okazałego parku narodowego Biokovo a nawet do przepięknej Bośni i Hercegowiny w tym wpisanego na listę Unesco urokliwego Mostaru, pielgrzymkowego Medjugorie czy osobliwych wodospadów Kravica. I oczywiście na wyspę Hvar. Albo ruszyć dalej, choćby do Dubrownika.

Camping Viter - moja parcela



Kolejny kemping i kolejny raz kiedy po dotarciu na miejsce bez wcześniejszej rezerwacji okazało się, że nie mam w zasadzie wielkiego wyboru wolnych parcel. Obsługa w recepcji zaznaczyła na mapce kempingu dwie ostatnie wolne parcele i zachęciła abym pieszo podszedł i sprawdził czy którakolwiek mnie odpowiada. Kemping nie był duży, obszedłem jego teren w zaledwie kwadrans.

Camping Viter - moja parcela



Camping Viter - parcela miała około 50m/2 powierzchni



Camping Viter - parcela nr 82



Wybrana przeze mnie parcela miała numer "82". Jej powierzchnia wynosiła około 50m/2. Zlokalizowana była 110 metrów w linii prostej od plaży i 60 metrów od sanitariatu. Parcela poza kamiennym murkiem z jednej strony nie była w żaden sposób odgrodzona od pozostałych więc jej powierzchnia w sumie była dość umowna. Była za to częściowo zacieniona. Dostęp do sieci Wi-Fi na terenie mojej parceli był słaby, a słup prądowy dostępny był na sąsiedniej parceli.

Camping Viter - moja przestrzeń!



Camping Viter - jest całkiem przyjemnie :-)



Camping Viter - wielkiego wyboru wolnych parcel nie miałem



Przydał się w końcu mój 25 metrowy przedłużacz oraz oczywiście adapter CEE. Aby podpiąć się do prądu 230V na kempingu Viter musicie posiadać specjalną przejściówkę czyli adapter CEE oraz przedłużacz o długości 25m. Dlaczego aż 25 metrów? Dlatego, że podobnie jak mnie, może się Wam taka długość przewodu przydać na jednym z kempingów w Europie.

Adapter CEE - taka przejściówka do prądu potrzebna jest na kempingu



Po rozbiciu namiotu i wyjęciu z bagażnika samochodu kempingowych gratów i rozłożeniu ich dookoła mojego domku pod gołym niebem, poszedłem w końcu wziąć szybki prysznic, a ten okazał się zbawienny. W dniu przyjazdu na Viter było 39 stopni, bezchmurne niebo oraz zero wiatru. Żyć nie umierać ;-) Po zimnym prysznicu czułem się jak nowo narodzony. Szkoda, że tylko przez kilka pierwszych minut ;-) Po powrocie do namiotu przygotowałem sobie pierwszy posiłek a tuż po nim wybrałem się na mały walking tour po terenie kempingu Viter.

Camping Viter - czas na pierwszy poprzyjazdowy posiłek



Camping Viter - chorwackie parówki smakowały tak sobie ;-)



Camping Viter - parcele pod namiot, przyczepę, kampera



Kemping Viter w Chorwacji oferuję 2 typy parcel:

Green - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz do niezbyt dobrze działającej darmowej sieci Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 35m/2 do 70m/2. Parcel Green na terenie kempingu jest najwięcej i w większości przypadków są wystarczająco zacienione. Pomieszczą kamper lub samochód i przyczepę kempingową lub samochód i namiot lub motor i namiot. Zlokalizowane są na terenie niemalże całego kempingu około od 20 do 130 metrów od plaży.

Camping Viter - parcele typu Green



Camping Viter - parcela Green nr 72



Camping Viter - Green pitch no. 72



Red - parcela numerowana, dostęp do prądu oraz prawidłowo działającej sieci Wi-Fi. Powierzchnia parcel wynosi od 35m/2 do 55m/2. Parcel Red na terenie kempingu jest raptem kilka, no może kilkanaście. Są niestety słabo zacienione, ale mają za to jedną zaletę i jedną wadę jednocześnie. Zaletą parcel Red jest bezpośredni widok na morze Adriatyckie a wadą...brak ciszy w ciągu dnia z racji ulicy biegnącej w ich sąsiedztwie. Zlokalizowane są zaledwie 7 metrów od plaży tuż przy ogrodzeniu kempingu od strony morza.

Camping Viter - parcele typu Red nr 25 - 33



Camping Viter - parcele Red



Camping Viter - parcele Red od strony plaży



Ze swojej strony polecam Wam parcele typu Green, położone co najmniej w połowie obiektu, czyli mniej więcej od toalet w górę kempingu. Viter jest obiektem niewielkim a więc jaka to różnica czy będziecie mieć do plaży 40 czy 100 metrów? Podejrzewam że żadna, natomiast pod kątem ciszy i odgłosów dochodzących z plaży, z pewnością zauważalna już w pierwszym dniu pobytu.

Camping Viter - powierzchnia parcel Green wynosi od 35m/2 do 70m/2



Camping Viter - parcele Green w głębi kempingu



Aha, psy na terenie są dozwolone. Oczywiście na smyczy i pod stałą opieką właściciela. Istnieje możliwość korzystania z własnego grilla na terenie parcel, lecz wyłącznie gazowego lub elektrycznego. Grille węglowe są zabronione.

Camping Viter - parcela Green u stóp masywu Bikovo



Camping Viter - parcele są w wiekszości zacienione



Camping Viter - plaża



Kemping Viter położony jest w pierwszej linii brzegowej, czyli w zasadzie można by rzec tuż przy samej plaży Zaostrog. Aby do niej dotrzeć wystarczy przejść przez ulicę. Żwirkowa plaża choć wąska, ma swój niepowtarzalny klimacik. Po pierwsze w wielu miejscach jest przyjemnie zacieniona, po drugie roztaczają się stąd atrakcyjne widoki na okoliczne wysepki w tym na wyspę Hvar.

Camping Viter - plaża



Camping Viter - położony jest tuż przy plaży



Camping Viter - Zaostrog beach



Za plecami roztacza się z kolei wspaniała panorama gór Biokovo. Dla osób lubiących kontemplować chwile polecam podejść na plażę wieczorową porą na zachód słońca. Morze mieni się paletą barw od turkusu po szmaragd, jest krystalicznie czyste i dość ciepłe.

Camping Viter - spokojne morze



Camping Viter - chill



Camping Viter - główna ulica i promenada



Bardzo czysta i zadbana plaża Zaostrog o szerokości około pięciu, może sześciu metrów ciągnie się na długości ponad jednego kilometra, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tuż za małym portem zamykającym plaże z jednej ze stron skorzystać z jej dalszej, nieco bardziej dzikiej części. Ta dzika część plaży z pewnością spodoba się właścicielom czworonogów gdyż na odcinku plaży zlokalizowanym vis a vis kempingu Viter z pieskami przebywać nie wolno.

Camping Viter - plaża wieczorową porą




Camping Viter - widok na góry Biokovo



Jest pięknie!



Na plaży możecie wypożyczyć leżaki i parasole, są dostępne także prysznice. Zejście do morza jest na początku przyjemnie łagodne i całkiem dobre dla dzieci, ale już po dobrych kilku metrach zaczyna nabierać głębokości z każdym krokiem co raz szybciej. Dodam że w ciągu dnia plaża jest strzeżona. Wzdłuż plaży ciągną się niewielkie restauracje z bezpośrednim widokiem na taflę Adriatyku a także liczne kolorowe kramy i lodziarnie. Są także wypożyczalnie desek surfingowych, małych łodzi, kajaków a nawet skuterów wodnych.

Niewielkie kamienne molo w pobliżu kempingu



Zaostrog - mini port



Zaostrog popołudniową porą



Na uwagę zasługuje także niewielkie molo znajdujące się tuż przy równie malutkim porcie. Stojąc na jego końcu można rozkoszować się widokiem na wyspy jak również widokiem okolicznych gór mieniących się promieniami zachodzącego słońca tuż nad kempingiem Viter. Zachęcam również do spaceru w przeciwnym kierunku czyli w stronę Gradac.

Tuż przed zachodem słońca



Camping Viter - time to chill!



Zaostrog - zachód słońca



Camping Viter - plac zabaw



Kemping Viter Zaostrog swoim najmłodszym Gościom nie oferuje ani jednego placu zabaw a jedyny dostępny plac zabaw zlokalizowany jest kilkanaście metrów w prawo po wyjściu z kempingu na plaży tuż przy samym morzu. Plac zabaw jest częściowo zacieniony i zarazem ogrodzony dzięki czemu rodzice swoich pociech z pewnością poczują się bezpieczniej.

Camping Viter - plac zabaw



Camping Viter - restauracje i bary



Na terenie kempingu Viter nie znajdziecie żadnej restauracji, ale to nic straconego. Wzdłuż promenady ciągnie się kilka restauracji oferujących dania kuchni bałkańskiej i śródziemnomorskiej. Jest również pizzeria, snack-bar, budki z lodami i fast-foodem a nawet malutka piekarnia w której można kupić lokalne wypieki. Około 200 metrów od kempingu znajdziecie też dobrze zaopatrzony market popularnej w Chorwacji sieci Plodine.

Camping Viter - restauracja Delfin



Zaostrog - obiadokolacja tuż przy plaży



Zaostrog - bary i budki z lodami



Camping Viter - restauracja Dalmacija



Camping Viter - sanitariaty



Do dyspozycji Gości jest jeden sanitariat podzielony na strefę damską oraz męską. Sanitariat na kempingu Viter oceniam bardzo dobrze. Toalety i duże wygodne kabiny prysznicowe były czyste w zasadzie o każdej porze dnia i nocy. Umywalki również.

Camping Viter - sanitariat



Camping Viter - do dyspozycji jest jeden sanitariat



Camping Viter - umywalki



Poza tym nie brakowało środków czystości w postaci mydła do rąk czy papieru toaletowego. Na terenie sanitariatu istniała możliwość wypożyczenia prywatnej zamykanej lodówki. Dostępne było też wygodne pomieszczenie dla matek z dziećmi.


Camping Viter - WC



Camping Viter - kabiny prysznicowe




Camping Viter - prysznic



Strefa sanitariatów zawiera:

↦ łazienki i prysznice z ciepłą wodą
↦ toalety
↦ umywalki
↦ osobną łazienkę z przewijakiem dla matek z niemowlakami
↦ stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznego
↦ toaletę i łazienkę dla niepełnosprawnych
↦ pralnię i prasowalnie
↦ stanowisko do opróżnienia toalet chemicznych
↦ serwis kamperów
↦ prysznic dla psów

Camping Viter - przewijak dla matek z niemowlakami



Camping Viter - lodówki



Camping Viter - stanowiska do mycia naczyń



Camping Viter - jak i czym najlepiej zapłacić za pobyt?



Z moich prywatnych doświadczeń wynika, że najlepszym środkiem płatniczym jest waluta danego kraju. Walutą obowiązującą w Chorwacji do końca 2022 roku była Kuna chorwacka. Kurs jednej Kuny chorwackiej w stosunku do złotego waha się pomiędzy 0,64 gr. a 0,66 gr. (2022r.)


W praktyce wygląda to następująco:

↦ w przypadku płatności kartą kredytową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie.
↦ w przypadku płatności kartą debetową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.

Zaostrog



Zaostrog to mała wieś na Riwierze Makarskiej u stóp masywu Biokovo w południowej Dalmacji. Zlokalizowana jest około 25 kilometrów od popularnej wśród Polaków miejscowości Makarska. Niegdyś wieś była twierdzą średniowiecznych książąt z obszaru Neretvy, dziś poza kawałkiem zadbanej plaży, kilkoma restauracjami i obiektami noclegowymi nie ma wiele do zaoferowania, no może oprócz spokojnej, przyjaznej atmosfery i zabytkowego klasztoru.

Zaostrog - Pomnik Poległych W Walce O Wolność Mieszkańców



Zaostrog - Spomenik Palim Borcima



Vis a vis niewielkiego portu na wybetonowanym placu stoi wysoki Pomnik Poległych W Walce O Wolność Mieszkańców dookoła którego dzieciaki grają w piłkę. Tuż za nim umiejscowiony jest malutki ogród botaniczny przyległy do okazałego klasztoru Św. Marii. Postanowiłem do niego zaglądnąć.

Zaostrog - niewielki ogród na terenie klasztoru



Miejsce zaprasza do odpoczynku w ciszy



Klasztor Franciszkanów z przyległym kościołem Najświętszej Maryi Panny z 1671 roku jest najbardziej znanym zabytkiem Zaostrog i całego wybrzeża Riwiery Makarskiej. Od chwili powstania przeznaczony był przede wszystkim do pełnienia roli duchowej i religijnej wśród powierzonej mu ludności.

Zaostrog - klasztor Franciszkanów



Klasztor Franciszkanów - muzeum



Zaostrog - kościół Najświętszej Maryi Panny



Franciszkanie pod panowaniem Turków ulepszyli swój klasztor do tego stopnia, że ​​w 1640 roku Wizytator Generalny wysłany z Rzymu nazwał go najpiękniejszym ze wszystkich klasztorów rozległej wówczas prowincji Bośni i Hercegowiny. Dziś pełni głównie rolę muzeum. Wejście na dziedziniec jest bezpłatne. Dookoła panuje nostalgiczny klimat. W wolnej chwili warto zobaczyć.

Atrakcje Zaostrog - co warto zobaczyć w pobliżu kempingu Viter?



Wkrótce...

Ceny

Bagietka : 1,2€
Woda mineralna 1,5l. : 1,3€
Fanta, Coca Cola, Sprite 2l. : 2,5€
Lody (gałka) : 1,6€
Kawa : 2,2€
Kawa Frappe : 5€
Pizza : 7€
Obiad : 13€ - 29€
Drink : 7€

Bilety i opłaty

Ubezpieczenie EKUZ : darmowe
Ubezpieczenie turystyczne : 126 zł (za 19 dni)
Ubezpieczenie Assistance : 182 zł (za rok)
Zielona Karta : darmowa
Winieta 30-dniowa Słowacja : 17€
Winieta 30-dniowa Węgry : 8900 HUF (Ft)
Autostrada A4 - A1 - Gorican - Zagrzeb - Zadar - Split - Baśka Voda (zjazd Zagvozd) : 27€
Koszt paliwa (ON, olej napędowy) Kraków - Zaostrog : 580 zł (1300 kilometrów)
Nocleg camping Viter Zaostrog : 26 €/doba (1 os. + namiot + samochód)

Podsumowanie

Mój leniwy dwudniowy pobyt na kempingu oceniam całkiem dobrze. W ciągu dnia bez problemu znalazłem wolne miejsce na plaży, a późnym popołudniem pospacerowałem po okolicy. Wieś Zaostrog okazała się malutka i klimatyczna. Po powrocie na kemping tuż po godzinie 22:00 wszędzie panowała cisza, jedynie co było słychać to szept rozmów wydobywający się z namiotów sąsiadów.

Kamping Viter w Rogoznicy umiejscowiony tuż przy przyjemnej i czystej plaży to jeden z tych kempingów które nie oferują praktycznie żadnej rodzinnej infrastruktury na swoim terenie. Nie ma tu wielkich basenów i boisk sportowych. Kemping oferuje w zamian bardzo przyjazną atmosferę i spokój w kameralnym gronie, więc jeśli taki typ wypoczynku preferujecie, to miejsce czeka na was.

Zerknij na mapę gdzie to jest



Start podróży Odwiedzone miejsce

↤ poprzedni wpis | Chorwacja
    Brela - ulubiona plaża Polaków i słynny kamień

Chorwacja | następny wpis ↦
Camping Lavanda - czy to jedyny taki kemping w Chorwacji?    

TravelPasja.pl


Witaj na blogu. Zaplanuj z nami swoją podróż samochodem i z namiotem w bagażniku.

Sprawdź nasze relacje z wycieczek autem po Polsce i Europie, w których opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, plażach, wsiach i miasteczkach oraz prowadzimy krok po kroku do samodzielnej organizacji podróży od A do Z.

Przedstawiamy wszystkie poniesione koszty i podpowiadamy jak podróżować...taniej i lepiej.

Rozgość się i...szerokiej drogi!
insta travelpasja

Galeria zdjęć (123)



zobacz wszystkie zdjęcia

Polecamy


Najpiękniejsze plaże Europy


Plaża Białogóra

Białogóra

Polska

Plaża Squadrone o delle Vacche
Cala Girgolu

Sardynia

Plaża Santa Giulia

Porto Vecchio

Korsyka

Plaża White Beach

Rosignano Solvay

Włochy

Plaża Ses Salines

La Savina

Formentera



Śledź nas na Facebooku


TravelPasja.pl © 2003 - 2024 - blog o podróżach prawa autorskie mapa strony
Pliki Cookies : Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Rozumiem i akceptuję komunikat. Nie pokazuj więcej.
Travel Pasja