TravelPasja.pl - blog o podróżach, wyprawy samochodem po Polsce i Europie

Home Camping Polari - praktyczny przewodnik po kempingu Przewodnik Chorwacja Istria Rovinj & okolice

Oglądaj nas na YouTube


Polub nas na Facebooku


11 lipiec, ostatnia aktualizacja poradnika 3 luty 2024

Chorwacja - kemping Polari
Camping Polari - praktyczny przewodnik po kempingu

Zwiedzamy Chorwację

- fajne kempingi, miejsca i atrakcje turystyczne

Część #19 -

Kemping PolariWybierz się do Chorwacji :-) Testujemy europejskie kempingi - sprawdź prawdopodobnie najlepszy przewodnik krok po kroku po kempingu - Camping Polari i zaplanuj z nami wakacje na własną rękę od A do Z.

O tym jak zorganizować od A do Z podróż samochodem z Krakowa do Chorwacji i jakie wiążą się z tym wszystkie koszty, piszemy w relacjach z podróży w których proponujemy trasy dojazdu z Polski do Chorwacji. Zerknij także na typy zakwaterowań na europejskich kempingach Rodzaje zakwaterowania na kempingu.

Samochodem na wakacje do Chorwacji - którą drogę wybrać?Przedstawiamy propozycje tras dojazdowych do Chorwacji, w których w najdrobniejszych szczegółach opisujemy nasze podróże autem krok po kroku wraz z wszystkimi opłatami.

1. Droga przez Zwardoń (granica) - Słowację (Trenczyn - Bratysławę) - Węgry (Szombathely) - Chorwacja (Zagrzeb)
Samochodem z Krakowa na wyspę Krk - szczegółowy opis trasy i kosztów.
2. Droga przez Gorzyczki (granica) - Czechy (Ołomuniec - Brno) - Austrię (Wiedeń - Graz) - Słowenię (Maribor - Koper) - Chorwacja (Umag)
Samochodem z Krakowa na Istrię - opis trasy krok po kroku.

Hej! Pogadaj z nami o tym kempingu :-)Planujesz wakacje i masz pytania dotyczące kempingu? Jeśli chcesz porozmawiać z nami o parcelach, domkach, rezerwacji, oferowanych usługach i atrakcjach, napisz swoje pytanie w komentarzu pod filmem. Na każde pytanie odpowiemy w ciągu 24 godzin. Czekamy i pozdrawiamy :-) Kliknij poniżej aby zadać pytanie ↓↓↓
Camping Polari FKK to 3-gwiazdkowy kemping i zarazem trzeci z czterech kempingów odwiedzonych przez nas podczas podróży po Chorwacji w 2021 roku. Ukryty w jednej z malowniczych zatok półwyspu Istria zlokalizowany jest na skraju linii brzegowej morza Adriatyckiego w otoczeniu wspaniałych lasów sosnowych, dających jakże potrzebny cień w upalne lipcowe dni. Wiele źródeł podaje, że kemping Polari jest obiektem 4-ro gwiazdkowym, choć tak na prawdę jest to obiekt o ciut niższej kategorii. Dla nas nie ma to większego znaczenia, ważne aby było czysto i fajnie :-)

Camping Polari - świetna organizacja od samego początkuPrzed wjazdem na teren kempingu Polari znajduje się budynek recepcji oraz duży i wygodny parking. Recepcja czynna jest w godzinach 7:00 - 22:00. Check-in (zakwaterowanie) w przypadku parcel następuje od godziny 15:00, check-out (wykwaterowanie) maksymalnie do godziny 10:00. Po zaparkowaniu samochodu zabraliśmy dokumenty i udaliśmy się do recepcji. Po kilku minutach oczekiwania w kolejce zostaliśmy bardzo miło powitani i dostaliśmy w ręce coś, czego nie dostaliśmy nigdy wcześniej na żadnym innym kempingu.

Kemping Polari ChorwacjaJeśli podobnie jak my wybierzesz się na kemping bez wcześniejszej rezerwacji np. do Chorwacji czy Włoch itd., zawsze czeka Cię ten moment w którym zostaniesz wpuszczony na teren obiektu abyś mógł wybrać najlepiej odpowiadającą Ci parcelę, ale de-facto nie wiesz czy ta parcela faktycznie jest wolna, pomimo iż jest "pusta" - nie stoi na niej żaden kamper, przyczepa kempingowa czy namiot.

Kemping Polari Rovinj - recepcjaPo spacerze po terenie kempingu i zapisaniu numerów odpowiadających nam parcel, zawsze wracamy do recepcji w której obsługa kempingu sprawdza w systemie czy wybrana parcela jest wolna i czy możemy ją zająć. Nie raz i nie dwa zdarzyła się nam sytuacja w której niestety nie mieliśmy możliwości wyboru tej "najlepszej parceli" z naszej listy parcel na których chcielibyśmy postawić nasz milion gwiazdkowy hotel, tj. namiot, bowiem okazywało się, że parcela była zarezerwowana np. od dnia następnego przez kolejne 7 i więcej dni.

Podsumowując, nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli, ale mając zapisanych na kartce około pięciu numerów odpowiadających nam parcel, zawsze dwie/trzy z nich okazują się wolne. Na Polari kwestia wyboru wolnej parceli wygląda zupełnie inaczej. Jak?

Spacer po kempingu w poszukiwaniu najlepszej parceliNa kempingu Polari wybór wolnej parceli jest znacznie prostszy, szybszy i bez zbędnych niewiadomych. W recepcji otrzymaliśmy wydrukowaną na kartkach papieru A4 czytelną listę wolnych parcel. Super organizacja, bowiem z ów listą mieliśmy możliwość wyboru parceli która nam się podoba, wiedząc jednocześnie że jest na 100% wolna. Lista zawierała również datę "od kiedy do kiedy" dana parcela będzie zajęta. Świetna sprawa bowiem gdy na liście parcela była oznaczona jako "wolna" a przy niej data wskazywała, że od np. jutra będzie zajęta przez kolejne dni, wiedzieliśmy z góry że musimy poszukać innej. Tym samym po powrocie do recepcji nie było zbędnego sprawdzania przez pracownika kempingu, czy wybrana parcela jest wolna czy nie. Idealnie i bez dreszczyku emocji ;-)

Parcela wybrana. Stawiamy namiot!Po wybraniu najbardziej odpowiadającej nam parceli dokończyliśmy formalności w kempingowej recepcji i wjechaliśmy samochodem na teren obiektu. Zdecydowaliśmy się wybrać parcelę zlokalizowaną 30m od nowoczesnych sanitariatów, 150m od strefy basenów i tyle samo od morza. Wybrana parcela miała około 120m/2 powierzchni. Była równa i wspaniale zacieniona przez pięknie pachnący sosnowy las. W szybkim tempie rozstawiliśmy namiot i przygotowaliśmy na szybko posiłek oraz gorącą kawkę. Kolejno wybraliśmy się na mały walking-tour po kempingu celem poznania jego wszystkich atrakcji. Po długim spacerze dalszą część dnia, tj. późne popołudnie postanowiliśmy spędziliśmy na basenach.

Nasz mały dom - namiot Easy Camp Palmdale 500Camping Polari - bez wcześniejszej rezerwacji?Nigdy nie rezerwujemy wcześniej miejsc/parceli na europejskich kempingach z prozaicznej przyczyny. Po pierwszej parcela przydzielona zostałaby nam zapewne z "automatu" przez pracownika kempingu, a po drugie decydując się na podróż bez rezerwacji miejsca liczymy na możliwość wyboru parceli wg. własnych upodobań i potrzeb.

Camping Polari - mapa kempinguTaka forma odpowiada nam zdecydowanie najbardziej. Nigdy nie zdarzyła się nam również sytuacja w której brakłoby miejsca na kempingu, niezależnie czy był to obiekt noclegowy zlokalizowany na lądzie czy może na jednej z wysp basenu morza Śródziemnego oraz czy był to czerwiec, lipiec, najbardziej oblegany sierpień czy może spokojniejszy wrzesień. Dodamy, że w większości przypadków podróżujemy w lipcu oraz w sierpniu.

Camping Polari - jeden z najstarszych na IstriiRodzinny kemping Polari z położony w malowniczej zatoce z kamienistą plażą oferuję naszym zdaniem raczej wszystko co jest potrzebne do spokojnego wypoczynku bez potrzeby opuszczania terenu obiektu przez kilka dni. Jest jednym z największych kempingów sieci Maistra. Zajmuję powierzchnię 62 hektarów z bezpośrednim dostępem do plaży i w otoczeniu różnorodnej roślinności oferuję blisko 1700 parcel z dostępem do 16A prądu w słupach prądowych.


Europa. Samochód plus kemping. Uwielbiamy to!Camping Polari*** jest kempingiem 3-gwiazdkowym i jest jednym ze starszych obiektów tego typu na chorwackiej Istrii. Zlokalizowany jest w pobliżu naszym zdaniem najpiękniejszego miasteczka półwyspu Istria - urokliwego Rovinj do którego dotrzesz w zaledwie kilka minut samochodem lub kilkanaście minut urokliwą 3,5 kilometrową ścieżką pieszo-rowerową, prowadzącą wprost z kempingu brzegiem morza.

Głównym atutem Polari są przede wszystkim świetnie zacienione parcele, zespół basenów o różnej głębokości, Spray Park, liczne boiska sportowe, długa plaża ciągnąca się wzdłuż turkusowego morza a także urokliwa okolica.

Camping Polari - krok po krokuKemping Polari w pobliżu Rovinj podzielony jest na dwie strefy: strefę Standardową oraz strefę FKK naturystyczną dla miłośników tej formy wypoczynku.

Strefa Standard - to pełna kempingowa infrastruktura wraz z zapleczem sanitarnym, numerowanymi parcelami, restauracjami, piekarnią, kawiarenką internetową, licznymi wypożyczalniami, biurem oferującym lokalne wycieczki z przewodnikiem, marketem spożywczym wraz innymi sklepami, beach barami, boiskami, strefą relaksacyjnych masaży, ścieżek spacerowych ciągnących się wzdłuż plaży oraz z przystankiem autobusowym, skąd m.in. dotrzesz lokalnym busem do wspomnianego wyżej uroczego miasteczka Rovinj.

Strefa naturystyczna FKK - wydzielona strefa dla osób ceniących sobie kempingowe życie bez ubrań zlokalizowana w południowej części kempingu Polari z dostępem do plaży i morza. Na mocno zacienionym terenie strefy FKK znajdują się dwa sanitariaty oraz prysznice na plaży.

Camping Polari - parcele pod namiot, przyczepę, kamperaKemping Polari w Chorwacji oferuję 5 typów parcel:

Standard - najtańsza, numerowana, zacieniona, dostęp do prądu, Wi-Fi. Powierzchnia parceli od 100m/2 do 120m/2. Parcele Standard otaczają baseny na kempingu i zlokalizowane są zaledwie od kilkunastu do kilkuset metrów od morza. Naszym zdaniem to mimo wszystko najlepszy typ parcel na kempingu Polari.

Kemping Polari - parcela StandardPolari Rovinj - parcele
Premium - numerowana, zacieniona, dostęp do prądu, przyłącz do wody, Wi-Fi. Powierzchnia parceli od 100m/2 do 120m/2. Parcele Premium znajdują się w centralnej części kempingu i są w całości zacienione przez las sosnowy i graniczą z parcelami typu Standard oraz w środkowej części kempingu Polari graniczą również ze strefą FKK.

Parcele osłoniete są pięknie pachnącym sosnowym lasemSuperior - numerowana, zacieniona, dostęp do prądu, przyłącz do wody, przyłącz do kanalizacji, Wi-Fi. Powierzchnia parceli 120m/2. Parcele Premium wyposażone są we wszystkie nowoczesne udogodnienia i sprawiają, że biwakowanie jest tak wygodne, jakbyś był w domu.

Premium Sea - numerowana, zacieniona, dostęp do prądu, przyłącz do wody, przyłącz do kanalizacji, Wi-Fi. Powierzchnia parceli 120m/2. Parcele Premium Sea położone są w drugim i trzecim rzędzie od morza. Wielkość, wyposażenie jak i położenie parcel to idealne połączenie dla niezapomnianych wakacji.

Camping Polari - parcele Superior SeaSuperior Sea - numerowana, zacieniona, dostęp do prądu, przyłącz do wody, przyłącz do kanalizacji, Wi-Fi. Powierzchnia parceli 120m/2. Parcele położone są w pierwszym rzędzie od morza. Ich powierzchnia i wyposażenie zapewniają doskonały komfort podczas biwakowania. Są idealne dla osób które chcą cieszyć się naturą wraz z możliwością bezpośredniego podziwiania zachodów słońca.

Każda z parcel na kempingu Polari pomieści duży namiot, motocykl+namiot lub samochód+namiot lub samochód z przyczepą lub kamper. Jak już wspomnieliśmy, w przypadku pobytu pod namiotem warto rozważyć parcelę typu Standard. Parcele standardowe są świetnie zlokalizowane, zaledwie 2 minuty spacerem do morza i tyle samo do strefy basenów. Polecamy rozważyć parcele o numerach od 97-127 do 128-145.

Nasza parcela miała numer "115" i uważamy, że była na prawdę świetnie skomunikowana z wszystkimi atrakcjami kempingu Polari. Ponadto miała ponad 100m/2 w większości zacienionej powierzchni. Słup prądowy stał tuż obok naszego namiotu.

Camping Polari - domki holenderskie, mobilne Standard & DeluxeNa Polari camping znajdziesz ponad 370 komfortowych domków mobilnych umiejscowionych w spokojnej części kempingu. Domki są w pełni wyposażone, posiadają m.in. zadaszone tarasy, prywatną wannę z hydromasażem a nawet wspólny basen dostępny wyłącznie dla gości, którzy skorzystali z oferty mobile home na kempingu Polari. Przyznajemy że to świetnie skrojona na miarę oferta dla osób pragnących spędzić wakacje w otoczeniu śródziemnomorskiej zieleni, jednocześnie nie rezygnując z komfortu oferowanego przez hotel lub apartament.

Camping Polari - mobile home Standard, źródło: maistracamping.comStandard domków mobile home na kempingu Polari jest dość zróżnicowany i dzieli się na 4 typy:

Standard - powierzchnia domku 32 m2, duży i zadaszony taras, maksymalnie 4 dorosłe osoby i 2 dzieci, dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim (160x200cm), sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymi (80x200cm), dwie łazienki z kabiną prysznicową i toaletą, kanapa narożna (możliwość rozłożenia jako łóżko o wymiarach 140x200cm), stół i dwa krzesła, kuchenka z czterema palnikami na prąd/gaz, lodówka z zamrażarką.

Premium - powierzchnia domku 32 m2, duży i zadaszony taras, maksymalnie 4 dorosłe osoby i 2 dzieci, dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim (160x200cm), sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymi (80x200cm), dwie łazienki z kabiną prysznicową i toaletą, kanapa narożna (możliwość rozłożenia jako łóżko o wymiarach 140x200cm), stół i dwa krzesła, kuchenka z czterema palnikami na prąd/gaz, lodówka z zamrażarką. Komplet naczyń, kuchenka mikrofalowa i przelewowy ekspres do kawy. Dostęp do wspólnego basenu zlokalizowanego pomiędzy domkami mobile-home Premium.

Deluxe - powierzchnia domku 32 m2, duży i zadaszony taras z prywatną wanną z hydromasażem i miejscem siedzącym dla 6 osób, maksymalnie 4 dorosłe osoby i 2 dzieci, dwie sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim (160x200cm), sypialnia z dwoma łóżkami pojedynczymi (80x200cm), dwie łazienki z kabiną prysznicową i toaletą, kanapa narożna (możliwość rozłożenia jako łóżko o wymiarach 140x200cm), stół i dwa krzesła, kuchenka z czterema palnikami na prąd/gaz, lodówka z zamrażarką. Komplet naczyń, kuchenka mikrofalowa i przelewowy ekspres do kawy. Klimatyzacja, TV-sat, leżaki dla 4 osób, internet Wi-Fi, parking w strefie, miejsce grillowe dostępne dla wszystkich gości, dozwolone zwierzęta domowe (za dopłatą). Sprzątanie końcowe, pościel, ręczniki i ścierki kuchenne w cenie.

Camping Polari - mobile home Premium Family, źródło: maistracamping.comPremium Family - powierzchnia domku 33 m2, duży i zadaszony taras, maksymalnie 6 dorosłych osób i 2 dzieci, trzy sypialnie, sypialnia z łóżkiem małżeńskim (160x200cm), sypialnia z dwoma łóżkami piętrowymi (80x200cm), sypialnia z dwoma rozkładanymi łóżkami (jedno pod drugim) (80x200cm). Dwie łazienki z kabiną prysznicową (120x80cm) i toaletą, sofa lub kanapa z możliwością rozłożenia (jako dodatkowe miejsce do spania 130x190cm). Stół i miejsca siedzące dla 6 osób, kuchenka z czterema palnikami na prąd/gaz, lodówka z zamrażarką. Komplet naczyń, kuchenka mikrofalowa i przelewowy ekspres do kawy. Dostęp do wspólnego basenu zlokalizowanego pomiędzy domkami mobile-home Premium Family.

Camping Polari - glampingKemping Polari Rovinj w 2021 roku nie posiadał w swojej ofercie tego typu namiotów i nic nam nie wiadomo aby oferta tego obiektu miała się powiększyć o bardzo modny ostatnimi czasy - Glamping :-)

Camping Polari - plażaGoście kempingu Polari w Chorwacji mają bezpośredni dostęp do urokliwych plaż ciągnących się wzdłuż obiektu przez ponad 2 kilometry wraz z wszystkimi potrzebnymi udogodnieniami do wspaniałego, aktywnego wypoczynku. Plaże Polari zaliczane są do jednych z najczystszych w całej Europie. Jeśli podróżujesz z dzieciakami, obiekt zadbał m.in. o plażę dla małych dzieci, a nawet o specjalnie wydzieloną plażę dla psów.

Camping Polari - plażaBeach Polari CroatiaPlaża camping Polari RovinjWzdłuż plaży ciągnie się bardzo przyjemna i zadbana ścieżka spacerowo-rowerowa, a także darmowe toalety i prysznice oraz place zabaw dla najmłodszych turystów. A jeśli oblewana przez Adriatyckie morze plaża to zbyt mało, kilka metrów dalej znajdziesz świetny kompleks basenowy.

Jasne drobne kamyki potęgują piękny kolor morza AdriatyckiegoNasz kawałek plaży na kempingu PolariCamping Polari - plażowy chillCamping Polari - basenyKompleks odkrytych basenów z wodą słodką dostępny jest dla wszystkich gości obiektu bez dodatkowych opłat i znajduje się zaledwie kilka metrów od plaży. To idealne miejsce na rodzinny wypoczynek w ciągu dnia.

Kompleks odkrytych basenów z wodą słodką dostępny jest dla wszystkich gości obiektu bez dodatkowych opłatBaseny na Polari camping znajdują się zaledwie kilkanaście metrów od plażySpray Park na kempingu Polari to doskonała zabawa dla całej rodzinyW skład kompleksu wchodzi duży basen dla dorosłych o głębokości 1,35m i powierzchni aż 550m/2, basen dla dzieci o głębokości 0,45m i powierzchni 250m/2, Spray Park z basenem dla dzieci o głębokości 0,3m, liczne brodziki, plac zabaw dla nastolatków i dzieci o powierzchni łącznej 410m/2, a także basen z trampoliną o głębokości niespełna 3,5m i powierzchni 100m/2. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość wynajmu parasoli i leżaków.

Basen na kempingu Polari Rovinj Istria ChorwacjaTuż przy największym basenie znajduje się bar z przekąskami i mrożoną kawąKemping Polari na Istrii jest super!Camping Polari - sport & rekreacjaNa kempingu Polari można zagrać w bilarda, nauczyć się nurkować lub pograć w mini-golfa, tenisa, piłkę nożną, popływać lub poćwiczyć. Obiekt oferuje na prawdę świetną sportową infrastrukturę. Boisko do siatkówki, boisko do siatkówki plażowej, 7 ceglanych kortów tenisowych i 4 korty z nawierzchnią color set, boisko do koszykówki, boisko do 5-osobowej piłki nożnej (piłki ręcznej). Strefa boisk sportowych znajduje się w zachodniej części kempingu vis a vis plaży z prysznicami i wypożyczalni sportów wodnych oraz motorówek. W pobliżu także bar z przekąskami, budka z lodami oraz restauracja.

Camping Polari - boisko do piłki nożnej z widokiem na AdriatykZaletą kempingu Polari są świetnie przygotowane boiska sportowePo 25 latach wróciłem do koszykówki - najwspanialszego sportu ever!Dodatkowo wypożyczalnia rowerów, wynajem rowerów wodnych, kajaków i desek SUP, wynajem łodzi i skuterów wodnych. W ofercie także paralotniarstwo, narty wodne, przejażdżki na bananie i w oponce oraz za dodatkową opłatą duża zjeżdżalnia wodna. A wszystko to przy samej niemalże plaży z bezpośrednim widokiem na taflę morza Adriatyckiego.

Camping Polari oferuje świetną sportową infrastrukturę niezależnie od wiekuPing-pong to kolejna lubiana przez nas dziedzina :-)Wzdłuż kempingu ciągnie się prześwietna ścieżka, wręcz idealna do jazdy na rolkachCamping Polari - plac zabawPlaców zabaw dla najmłodszych podróżników jest kilka. Jeden z nich zlokalizowany jest w strefie basenów, drugi bliżej boisk sportowych, a trzeci wprost przy plaży. Kolejne nieco mniejsze place zabaw położone są w strefach domków mobile-home. Dzieciaki na pewno będą zadowolone z różnorodności wyboru i możliwości wspólnej zabawy.

Placów zabaw dla najmłodszych podróżników jest kilkaJeden z placów zabaw na kempingu Polari znajduje się przy samej plażyNajmłodsi mogą także wziąć udział w dziennych oraz wieczorowych programach animacyjnych organizowanych przez zespół Fun & Sport. Mini klub (4 - 12 lat) - wieczorowy program dla dzieci i młodzieży (mini dyskoteka, mini kabaret, wieczór kreskówek, karaoke). Warsztaty hobbystyczne - bogaty program zajęć sportowych (turnieje sportowe, zumba, aerobik, aqua aerobik itp.) a także program wieczorny z muzyką na żywo i pokazami rozrywkowymi.

Camping Polari - pokaz magii program dla dzieci i młodzieżyCamping Polari - strefa Gier i RozrywkiCamping Polari - sanitariatyW każdej z kempingowych stref w bezpośrednim sąsiedztwie parcel dostępne są zarówno nieco starsze jak i nowo wybudowane sanitariaty. Jest ich łącznie 13. Sanitariaty na camping Polari Istria są dobrze wyposażone w wysokiej jakości urządzenia, wygodne i czyste. Na terenie sanitariatów znajdziesz też łazienki dla najmłodszych turystów, przebieralnie a nawet prysznice dla psów.

Camping Polari - sanitariatyDo sanitariatu możesz podjechać także rowerkiem ;-)Możesz myć naczynia z widokiem na oddalone o 200m morzeW przypadku wyboru parceli w tej części kempingu w której my rozstawiliśmy namiot, będziesz miał/miała dostęp do nowoczesnego sanitariatu w zaledwie 10 sekund pieszo.

Strefa sanitariatów zawiera:

↦ wygodne łazienki i prysznice z ciepłą wodą
↦ wygodne toalety
↦ osobne łazienki z przewijakami dla matek z niemowlakami
↦ małe prysznice dla dzieci, szatnie i toalety dostosowane wysokością do najmłodszych turystów
↦ umywalki
↦ stanowiska do mycia naczyń i prania ręcznego a także zmywarki (dodatkowo płatne)
↦ nowoczesną pralnię i prasowalnię (dodatkowo płatne)
↦ toalety i łazienki dla niepełnosprawnych
↦ możliwość wynajęcia prywatnej łazienki
↦ prysznice dla psów
↦ stanowiska do opróżnienia toalet chemicznych

Sanitariaty są świetnie wyposażoneJest wszystko co potrzebne aby zadbać o higienę
Camping Polari - pryszniceNa terenie sanitariatów znajdziesz też łazienki dla najmłodszych turystówCamping Polari - pralniaCamping Polari - sklepy, restauracje, bary i przykładowe cenyWakacje pod namiotem na kempingu mają to do siebie, że często posiłki przygotowujesz sobie sam. I nie do końca chodzi wyłącznie o oszczędności. Nie ma bowiem nic piękniejszego, kiedy będąc na wakacjach na jednym z europejskich kempingów wstajesz z rana, wychodzisz z namiotu by w ciepłych promieniach porannego słońca i wśród zapachów śródziemnomorskiej roślinności zaparzyć kawę czy przygotować śniadanie. My w każdym razie to uwielbiamy!

Kawiarenka z widokiem na morze na kempingu Polari
Camping Polari - cennik 2021 restauracji Feral TrattoriaJeśli jednak chcesz odpocząć od gotowania bo wakacje są przecież raz w roku :) wówczas możesz odwiedzić dowolną, kempingową restaurację, np. Trattoria Feral w której możesz spróbować dań z owoców morza lub Grill Brnistra. Restauracje położone są nieopodal morza, więc jeśli zdążysz zająć miejsce w pierwszym rzędzie, będziesz mieć możliwość np. podczas obiadokolacji podziwiania cudnych zachodów słońca.

Camping Polari - lounge drink barCamping Polari - bar przy morzuNa terenie kempingu Polari znajduje się także sklep spożywczy, sklep z lodami regionalnymi, pizzeria, bary z przekąskami & fast-food. Jest także kiosk, bankomat a nawet kantor wymiany walut.

Camping Polari - jak i czym najlepiej zapłacić za pobyt?Z naszych niemal 30-letnich podróżniczych doświadczeń wynika, że najlepszym środkiem płatniczym jest waluta danego kraju. Walutą obowiązującą w Chorwacji jest Kuna chorwacka. Kurs jednej Kuny chorwackiej w stosunku do złotego waha się pomiędzy 0,61 gr. a 0,64 gr. (2021r.)


Jeśli jednak wolisz płacić kartą, najlepszą do płatności w przypadki Chorwacji będzie karta kredytowa VISA. Dlaczego? Po pierwsze karty kredytowe (nie mylić ze zwykłymi kartami debetowymi, które wydaje każdy bank do konta) zwolnione są z dodatkowych prowizji wynoszących często około 3%.

W praktyce wygląda to następująco:

↦ w przypadku płatności kartą kredytową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie.
↦ w przypadku płatności kartą debetową VISA każda transakcja zostanie przewalutowana bezpośrednio na złotówki, np. w Chorwacji z Kun na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.
↦ w przypadku płatności kartą kredytową Maestro każda transakcja zostanie przewalutowana najpierw na walutę Euro, a kolejno na Złotówki po kursie banku w którym posiadasz kartę kredytową. Niestety z racji podwójnego przewalutowania taka transakcja wychodzi znacznie mniej korzystnie. Dodatkowo zostanie naliczona opłata za transakcję. Wysokość opłaty uzależniona jest od oferty banku.

Camping Polari - rodzinne wakacje na IstriiTen rodzinny i bardzo przestrzenny kemping ma do zaoferowania sporą dawkę emocji dla całej rodziny niemal 24 godziny na dobę. Poza wszelkimi udogodnieniami i atrakcjami przypominamy, że obiekt zlokalizowany jest w pobliżu cudnego miasteczka Rovinj, które po leniwym spacerze na długo pozostanie w Twojej pamięci. Co więcej zobaczyć w pobliżu? Oj, jest tego sporo!

Atrakcje Istrii - co warto zobaczyć w pobliżu campingu Polari?Rovinj - najpiękniejsze miasto chorwackiej Istrii (5 kilometrów)
Bale i kamienne tajemnice - poczuj prawdziwy klimat półwyspu Istria (14 kilometrów)
Vrsar - praktyczny przewodnik po Starówce i okolicy (17 kilometrów)
Najlepszy przewodnik po kempingu Istra Premium Resort (21 kilometrów)
Fažana - atrakcje urokliwego miasteczka (27 kilometrów)
Poreč - urokliwe miasteczko półwyspu Istria w pigułce (29 kilometrów)
Przewodnik po świetnym kempingu Bi Village Fažana (29 kilometrów)
Pula - starożytne atrakcje półwyspu Istria w pigułce (39 kilometrów)
Camping Lanterna - zakochaj się w chorwackich campingach (40 kilometrów)

Ceny

Bagietka : 1,5€
Woda mineralna 1,5l. : 1€
Fanta, Coca Cola, Sprite 2l. : 2€
Lody (gałka) : 1,3€
Kawa : 1,5€
Kawa Frappe : 4€
Pizza : 8€
Obiad : 10€ - 20€

Bilety i opłaty

Nocleg camping Polari : 60€/doba (2os. + dziecko + namiot + samochód)

Podsumowanie

Jak już wcześniej wspomnieliśmy kemping Polari jest jednym ze starszych tego typu obiektów noclegowych na chorwackiej Istrii. Starszych nie oznacza że gorszych. Nie mniej jednak tu i ówdzie widać ząb czasu, ale widać też wiele zmian w unowocześnianiu infrastruktury.

Czy jest coś, co się nam szczególnie nie podobało? W zasadzie nie, ale stojąc ponownie przed wyborem pomiędzy kempingiem Polari, a kempingiem Umag, zdecydowaniem wybralibyśmy ten drugi. Dlaczego? Po pierwsze ceny noclegów na obydwóch kempingach są na podobnym poziomie, a po drugie Umag Park ma zdecydowanie nowocześniejszą infrastrukturę.

Zerknij na mapę gdzie to jestStart podróży Odwiedzone miejsce

↤ poprzedni wpis | Chorwacja
    Vrsar - praktyczny przewodnik po Starówce i okolicy

Chorwacja | następny wpis ↦
Przewodnik po świetnym kempingu Bi Village Fažana    

TravelPasja.pl


Witaj na blogu. Zaplanuj z nami swoją podróż samochodem i z namiotem w bagażniku.

Sprawdź nasze relacje z wycieczek autem po Polsce i Europie, w których opowiadamy o najpiękniejszych miejscach, plażach, wsiach i miasteczkach oraz prowadzimy krok po kroku do samodzielnej organizacji podróży od A do Z.

Przedstawiamy wszystkie poniesione koszty i podpowiadamy jak podróżować...taniej i lepiej.

Rozgość się i...szerokiej drogi!
insta travelpasja

Galeria zdjęć (118)zobacz wszystkie zdjęcia

Polecamy


Atrakcje turystyczne w okolicyRovinj Camping Polari


Rovinj Plaża Polari

Najpiękniejsze plaże Europy


Plaża Białogóra

Białogóra

Polska

Plaża Squadrone o delle Vacche
Cala Girgolu

Sardynia

Plaża Santa Giulia

Porto Vecchio

Korsyka

Plaża White Beach

Rosignano Solvay

Włochy

Plaża Ses Salines

La Savina

FormenteraŚledź nas na Facebooku


TravelPasja.pl © 2003 - 2024 - blog o podróżach prawa autorskie mapa strony
Pliki Cookies : Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności.

Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce. Rozumiem i akceptuję komunikat. Nie pokazuj więcej.
Travel Pasja